МОН та EdCamp Ukraine ініціювали проект щодо дебюрократизації освіти

0

Міністерство освіти та науки України разом з спільнотою відповідального вчительства EdCamp Ukraine розпочинають проект «Діти і папери: як досягти балансу в школі?», який сприятиме реалізації пріоритетного завдання щодо дебюрократизації системи освіти.

Цей проект – масштабне онлайн-опитування щодо розвантаження вчительської та адміністративної роботи  з подальшим публічним обговоренням та розробкою плану дій.

«За результатами дослідження відомої міжнародної консалтингової компанії McKinsey&Company особистість учителя/учительки є ключовою для успішності шкільної системи. Саме тому якісні зміни в освіті неможливі без щасливих, упевнених, високопрофесійних учителя й адміністратора школи — директора, його заступників, — які користуються загальною повагою та мають комфортні умови праці», – йдеться на сайті ініціативи.

Ініціатива спрямована на те, щоб знайти відповіді на три ключові питання:

  • що заважає педагогу й адміністратору школи працювати?
  • як змінити ситуацію?
  • від кого залежатимуть зміни?

Першим етапом проекту є онлайн-опитування, яке триватиме з 13 вересня по 13 жовтня 2016 року та матиме на меті виявлення критичних точок в роботі школи, які пов’язані з документообігом та звітністю. До участі в опитуванні запрошуються педагоги й адміністратори закладів освіти (директори та їх заступники) всіх типів та форм власності, опитування – анонімне. Якщо Ви поєднуєте адміністративну та викладацьку діяльність – потрібно заповнювати дві анкети.

Другий етап триватиме з 6 листопада до 1 грудня 2016 року. Під час нього буде здійснено відкрите онлайн-обговорення отриманих даних та розробка пропозицій щодо можливості подальших змін. До публічного обговорення на другому етапі запрошуються також співробітники  відділів і департаментів освіти.

Читайте за темою: Нова початкова освіта: які зміни чекають школярів 1 вересня

У подальшому планується опитування ще однієї цільової аудиторії — працівників/-ць відділів і департаментів освіти, після чого усі результати будуть узагальнені й використані для розробки плану дій та прийняття рішень щодо механізмів дебюрократизації. Більше про цю ініціативу можна прочитати на сайті: http://mon.edcamp.org.ua.

Share.

Comments are closed.