Підсумки експорту товарів та послуг за І півріччя 2016 року

0

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України підготувало документ, який ілюструє стан українського експорту товарів та послуг за І півріччя 2016 року.

«Останні роки видалися нелегкими для українського експорту. Ми втратили деякі традиційні ринки збуту та виробничі потужності, а кон’юнктура світового ринку виявилася доволі несприятливою. Тим не менш, попит на окремі товари українського експорту пожвавився, одночасно продовжує зростати виробництво промислової продукції», – зазначається на Facebook-сторінці відомства.

gtrfde

За підсумками 6 місяців 2016 року експорт товарів у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року скоротився на 10,7% і склав 16,6 млрд доларів. Проте у порівнянні з січнем поточного року відбулося суттєве уповільнення темпів падіння експорту. У структурі експорту товарів найбільшу частку склала продукція АПК та харчової промисловості (40,8%), продукція металургії (23,2%) та машинобудування (12,3%).

Зросли фізичні обсяги експорту продукції хімічної промисловості (на 17%), різних промислових товарів (на 12,5%) та продукції легкої промисловості (на 0,9%). Якщо така тенденція буде зберігатися, а ціни на зовнішніх ринках зростуть, то існує можливість, що за підсумками року експорт українських товарів зросте.

Основним торговельним партнером України залишається Європейський Союз (39,2%), при цьому частка Росії зменшилась до 9,2% (за 6 місяців 2015 року була 12,6%). Експорт товарів до країн ЄС продовжує демонструвати позитивну динаміку: зріс на 6,7% у порівнянні з першим півріччям 2015.

У континентальному розрізі динаміка експорту виглядає так: 39,9% припадає на Європу, 31,9% – Азію, 15,8% припадає на СНД, 10,4% – Африку, 1,7% та 0, 03 % припадає на Америку та Австралію і Океанію відповідно.

За згадуваний період експорт товарів зріс до Європейського Союзу, Таїланду, Індонезії, Індії, Гонконгу, М’янми, Єгипту, Пакистану, В’єтнаму та ін. В той же час, серед найбільших країн-партнерів в експорті послуг – Росія, ЄС, Сполучені Штати, Швейцарія, ОАЕ, Віргінські острови, Туреччина, Ізраїль, Туркменістан, Білорусь, Канада.

Експорт олії, напівфабрикатів зі сталі, меблів для сидіння, прутків та брусків гарячекатаних, лісоматеріалів розпиляних, пшениці, електроенергії зріс за 5 місяців 2016 року, проте експорт прокату плоского, руд та концентратів залізних, феросплавів, макухи, чавуну, добрив азотних, нафтопродуктів, аміаку, лісоматеріалів необроблених – знизився.

Читайте за темою: Українські емігранти, які створювали сучасні технології

Детальну інформацію стосовно обсягів українського експорту за І півріччя 2016 року можна переглянути тут.

Share.

Comments are closed.