У жовтні відбудеться запуск транспортного корабля постачання Cygnus

0

Запуск транспортного корабля постачання Cygnus до Міжнародної космічної станції на ракеті-носії Antares, основну конструкцію першого ступеня якої розроблено та виготовлено в Україні, заплановано на 10 жовтня. Про це інформує Державне космічне агентство України у Фейсбуці.

«Транспортний корабель постачання Cygnus вже на космодромі Воллопс. Його запуск до МКС на РН Antares, основну конструкцію першого ступеня якої розроблено та виготовлено в Україні, попередньо запланований на 10 жовтня о 05:47 за київським часом», – йдеться у повідомленні.

Читайте за темою: Ракета «Vega» з українським двигуном вивела на орбіту космічні апарати Google

У червні в Центрі космічних польотів на острові Воллопс (США) ракета-носій Antares пройшла наземні випробування. Це був перший масштабний успіх ракети після її вибуху 28 жовтня 2014 року через кілька секунд після старту.

Основну конструкцію першого ступеня розробили в КБ «Південне» і виготовили на Південному машино буді»Хартрон-АРКОС» (Харків), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «Чезара», «Рапід» (Чернігів) та інші. Крім виготовлення ступеня, українці також брали активну участь у проведенні випробувань у США.

Читайте за темою: Надзвичайне відео про українську «Мрію» створили американці

Останні півтора року фахівці займалися модернізацією ракети. Справа в тому, що аварія ракети в 2014 році сталася через неполадки в двигуні AJ-26 (Aerojet Rocketdyne, США). Українським інженерам довелося змінити ступінь ракети таким чином, щоб в ній зміг працювати зовсім інший двигун, не призначений для вже готової конструкції.

Share.

Comments are closed.