Українка – в списку 100 найвпливовіших персон арт-світу

0

Портал Artnet оголосив першу частину списку 100 найвпливовіших персон арт-світу за 2016 рік. Про це повідомляє Vogue UA. До цього списку увійшла і Марта Кузьма, американський мистецтвознавець українського походження, яка знаходиться на 45-му місці.

Читайте за темою: 4 українські університети – в рейтингу найкращих вишів світу

Марта Кузьма народилася 21 червня 1964 року в Пассейку (штат Нью-Джерсі) в українській родині. Її мати народилася у Західній Україні, виросла в Інсбруку і після війни переїхала до США. Марта виросла в нью-йоркському передмісті Моррістаун. В 90-ті роки  Марта Кузьма приїхала до Києва і стала першим директором Центру сучасного мистецтва Сорос. В цьому році 52-річна Марта Кузьма стала деканом Єльської школи мистецтв – першою жінкою-деканом в історії цього університету.

Читайте за темою: Український студент став призером всесвітнього студентського конкурсу «Міст китайської мови – 2016»

Список очолила Марина Абрамович (Сербія) – найвідоміша в світі жінка-перформансістка. Друге місце зайняла меценат Ніта Амбані, дружина найбагатшої людини Індії, а третє – Річард Армстронг, директор нью-йоркського Музею Гуггенхайма. Серед найвпливовіших меценатів і кураторів виявився і актор Леонардо Ді Капріо – він на 17 місці.

 

Share.

Comments are closed.