У Харкові презентують дитячий пластиліновий мультфільм

0

15 жовтня у Харкові відбудеться презентація мультфільму «Фантастична країна», який створили діти з Харкова разом з відомим художником-аніматором Романом Дзвонковським.

«На початку роботи ми не мали теми, – розповідає Роман Дзвонковський. – Я дав дітям можливість самим придумати і зробити те, що їм би хотілося. Потім усе видумане і нафантазоване звелось в одну лінію для історії, яка нібито не має кінця».

Над створенням мультфільму працювало 12 дітей віком від 5 до 12 років. Вони виліплювали своїх персонажів із пластиліну, які ожили за допомогою техніки stopmotion.

Анімаційна резиденція проходила в рамках культурного форуму «ПогранКульт:ГаліціяКульт», до якого долучилося 300 митців з Галичини і Слобожанщини. Цей проект покликаний об’єднати представників Східної і Західної України завдяки культурі.

Читайте за темою: Український мультфільм «Микита Кожум’яка» покажуть в 15 країнах

Культурний форум «ПогранКульт:ГаліціяКульт» відкрився 4 жовтня. У програмі, розрахованій на два тижні, – понад 80 культурних подій, головна мета яких познайомити Слобожанщину з Галичиною та, за допомогою мистецтва, налагодити між ними діалог. Усі заходи безкоштовні для відвідувачів.

Кінопокази та концерти, театральні вистави та літературні читання, художні виставки, лекції та дискусії відбуватимуться на найрізноманітніших локаціях – від Харківського художнього музею до заводу «Турбоатом».

Читайте за темою: Легендарний мультфільм «Козаки» повертається до глядачів

Масштабний культурний форум, організований благодійним фондом DOFA.fund, працюватиме у 6 напрямках: кіно, література, музика, театр, візуальне мистецтво та лекційно-дискусійна програма. У рамках «ГаліціяКульт» покажуть близько 20 документальних і художніх фільмів – учасників міжнародних кінофестивалів в Україні, США, Франції та Канаді. Літературна програма буде складатися з творчих зустрічей з письменниками, серед яких Тарас Прохасько, Юрій Андрухович та Володимир Єшкілєв. Гості форуму зможуть відвідати близько 15 музичних концертів і театральних вистав. 9 виставок представить напрямок візуального мистецтва. Основна експозиція «ГаліціяКульт» у Харківському художньому музеї та «ЄрміловЦентрі» налічуватиме понад 200 творів живопису, скульптури, інсталяції та графіки зі Львова, Івано-Франківська, Києва та Харкова. В рамках лекційно-дискусійної частини форуму пройдуть обговорення із провідними істориками, соціологами та культурологами. GU

Share.

Comments are closed.