Українські стрічки включено до конкурсної програми Міжнародного кінофестивалю DOK Leipzig

0

Дві українські стрічки – «Головна роль» Сергія Буковського та «Рідні» Віталія Манського, створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно, включені до конкурсної програми Міжнародного кінофестивалю DOK Leipzig у Німеччині. Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

«Світова прем’єра «Головної ролі» відбудеться 1 листопада на відкритті конкурсної програми фестивалю. Режисер розпочав зйомки картини у 2013 році. Фільм «Рідні» спродюсований міжнародною командою. Світова прем’єра стрічки відбулась 5 липня 2016 року на Карловарському міжнародному кінофестивалі, а в Україні – 20 липня 2016 року на Одеському міжнародному кінофестивалі», – йдеться в повідомленні.

Читайте за темою: Український фільм показали на фестивалі в Австралії

У доробку Буковського – понад 40 кіно- і телефільмів. Він не вперше презентує Україну на Міжнародному кінофестивалі у Лейпцигу. 1990 року його фільм «Дах» отримав гран-прі «Золотий голуб», а п’ять років по тому картина «На Берлін!» була відзначена Спеціальним дипломом журі.

Фільм «Рідні» розповідає історію життя режисера Віталія Манського та його родини, що живе в різних куточках України: у Львові, Одесі, на Донбасі та в Криму. Інша сюжетна лінія фільму висвітлює глибокі корені конфлікту між Україною та Росією. Створення фільму стало можливим завдяки співпраці українських, німецьких, естонських та латвійських співпродюсерів.

Фільмографія Віталія Манського нараховує близько 30 фільмів. Найвідоміші з них – «Труба» та «У променях сонця» – переможці багатьох міжнародних кінофестивалів, зокрема, у Карлових Варах, Лейпцигу, Трієсті.

Читайте за темою: На фестивалі аматорського кіно команда із Брунею представила фільм про АТО

Міжнародний кінофорум DOK Leipzig – найстаріший у світі фестиваль документального кіно, 2015 року він відзначив своє 60-річчя.

Share.

Comments are closed.