В Карпатах розпочався перший міжнародний форум сучасного мистецтва Zenko Platform

0

21-23 жовтня Zenko Foundation проведе перший міжнародний форум сучасного мистецтва Zenko Platform. Він пройде на території готельного комплексу «Коруна», розташованого в селищі Татарів Івано-Франківської області.

Читати за темою: У Катарі відкрилась виставка українських митців «Art Convergence»

Мета культурного форуму — забезпечити європейських кураторів, музейних управлінців, представників міжнародних культурних центрів, які базуються в України, інформацією про сучасні вітчизняні арт-процеси. В програмі форуму — серія круглих столів, дискусій і лекцій за участі провідних українських і зарубіжних спеціалістів у сфері сучасного образотворчого мистецтва.

«Україна – найбільша країна в Європі, але для наших західних сусідів ми й досі залишаємося чимось на зразок «сліпої плями» на культурній мапі. У представників арт-інституцій з Центральної і Західної Європи, з якими ми, в принципі, могли б співпрацювати, дуже мало інформації про актуальні арт-процеси, що відбуваються в нашій країні. Більше того, навіть учасники внутрішньої української арт-сцени не завжди в курсі, що відбувається у колег. Саме для того, щоб заповнити інформаційні прогалини і налагодити комунікацію, як внутрішню, так і зовнішню, ми проводимо цей форум», –розповідає засновник Zenko Foundation та ініціатор Zenko Platform Зенко Афтаназів.

Читати за темою: В Італії відкрилася виставка малюнків українського хлопчика

В рамках форуму 22 жовтня в арт-просторі Zenko Foundation відкриється виставка «Дух часу», де презентують роботи трьох поколінь українського сучасного мистецтва – представників «нової хвилі», яка сформувалася після розпаду Радянського Союзу, авторів «посторанжу», котрі працювали в середині нульових після Помаранчевої революції, і молодих художників.

kloi1

Експозиція будується відповідно до тематичних, жанрових, видових пріоритетів і змін, котрі відбувалися з українським мистецтвом останню чверть століття. Крім живопису, який домінував майже весь час, місце відведене також фотографії, відео, скульптурі, об’єктам і медіа-інсталяціям.

Share.

Comments are closed.