В Канаді святкуватимуть офіційне свято українців

0

Парламент канадської провінції Альберта проголосував за Ukrainian Canadian Heritage Day Act – документ, який проголошує український рік у провінції і запроваджує щорічне офіційне свято українців Альберти – 7 вересня. Це – вже третя провінція Канади (після Саскачевану та Манітоби), яка у 2016 проголосила український рік.

«Це був день великої української гордості в парламенті. Уперше в історії Альберти ціла група депутатів на чолі з прем’єром Рейчел Нотлі (Rachel Notley) одягли вишиванки. На балконах – цвіт української громади. Дуже зворушливі виступи депутатів – віце-прем’єр Сара Гоффман (Sarrah Hoffman) розплакалася, коли розказувала про своїх українських дідусів-бабусь», – написав на своїй Facebook-сторінці Посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Читайте за темою: У Канаді відкрили мобільну виставку про Голодомор

Пан Посол також зазначив, що закон зареєструвала Джессіка Літтлвуд (Jessica Littlewood) – депутатка з українським корінням, яка представляє Веґревіль – містечко з відомим пам’ятником писанці. Він був проголосований одноголосно, представниками всіх партій і у трьох читаннях за один день – уп’яте за всю історію Альберти спеціально відійшли від стандартної процедури. А реальним мотором цього великого дня став Дерон Білоус (Deron Bilous) – міністр економічного розвитку та торгівлі Альберти і гордість української громади.

В документі сказано, що українці зробили колосальний внесок в розвиток провінції, як в промисловому, так і громадському житті. Українські поселенці цього року святкують 125-річчя імміграції до Канади.

Share.

Comments are closed.