100 років «Щедрику»: неймовірний ролик про найпопулярнішу у світі українську мелодію

0

До ювілейної річниці «Щедрика» агентство PlusOne презентувало відеоролик, який розповідає історію найпопулярнішої різдвяної мелодії світу. Уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету 1916 року. Про це повідомляє 24 канал.

«Щедрик» – одна з найпопулярніших новорічних пісень у світі. Існує безліч варіацій виконання й обробок мотиву. ЇЇ англомовний варіант Carol of the Bells звучить у багатьох голлівудських фільмах, серед яких такі культові, як «Гаррі Потер» та «Один вдома». Це той випадок, коли творчий здобуток українців відомий усьому світові. Тому нам варто про це говорити та є чим пишатись», – прокоментувала ідею відео керівник проекту Оксана Крячко.

«Щедрик» — одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою «колядка дзвонів» (англ. Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol).

Читати за темою: Українські колядки вперше прозвучать під головною ялинкою Лондону

У листопаді 2016 року на відзначення 100-річчя першого виконання Щедрика стартував флешмоб «Щедрик 100 challenge». Суть флешмобу полягає у створенні в інтернет-мережі своєрідної галереї виконання «Щедрика» різними людьми в Україні та за її межами.

Для участі потрібно записати на відео виконання «Щедрика», розмістити відео на каналі «YouTube» та у соціальних мережах, позначити хештегом #Щедрик100challenge та кинути виклик мінімум трьом колективам або виконавцям

Share.

Comments are closed.