facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutube

Публічна дипломатія в Лондоні: інтерв’ю з Мариною Песенті

GU: Які зміни відбулися в українській громаді в Британії з часу Майдану?

Українська громада змінилася дуже сильно, дуже мобілізувалася, відбулася величезна кількість маніфестацій, демонстрацій щодо російської агресії, тобто така публічна дипломатія. З іншого боку, чітко видно процес спеціалізації в українській громаді на предмет того, хто що робить. Наприклад, з’явилося кілька нових організацій: Євромайдан Лондон (займається організацією маніфестацій), British Ukrainian Aid, Ukraine Charity (займаються допомогою нужденним верствам населення в Україні та допомогою фронту). Всі ці організації, як і Український інститут, зареєстровані в Британії як благодійні організації.

Наша громада є дуже активною, структурованою, мотивованою. Ми підтримуємо одне одного і я вважаю, що це – дуже великий позитив. Наприклад, Український інститут організовує чимало подій в партнерстві з організаціями «старої» діаспори, зокрема СУБ (Союз українців у Великій Британії), яка була заснована в повоєнний час. І це – чудово, що ми не ворогуємо, не конкуруємо, але робимо спільну справу на користь України.

Читайте за темою: Народна дипломатія в Франції: інтерв’ю з Дмитром Атаманюком

GU: Які основні заходи роблять українці в Лондоні?

Мітинги та маніфестації відбуваються регулярно, можливо, зараз  трохи рідше, бо питання України зникає з порядку денного. Також робляться зустрічі зі спікерами, панельні дискусії, наприклад на тему декомунізації, проводяться покази фільмів. Спектр подій, які ми проводимо, є дуже великим. Як я вже зазначала, досить зайти лише на сайт Ukrainian Events in London і одразу стане зрозуміло, якими різноманітними є ці події.

Фото з першої маніфестації у Лондоні в листопаді 2013 року

Фото з першої маніфестації у Лондоні в листопаді 2013 року

GU: Хто є Вашими партнерами з української сторони?

Це – Український Католицький Університет, який є одним з провідних та інноваційних вишів в Україні. У них є чимало напрямків роботи, в яких вони справді задають тон, на них орієнтуються, в них вчаться. В УКУ є багато підходів по роботі і з студентами, і з викладацьким складом, які є інноваційними для України і багато університетів дивляться на УКУ як на лідера. Цей заклад також активно співпрацює з діаспорою. Наприклад, у Лондоні буде проведено в червні благодійний бал для збору коштів на розбудову університету, і Український інститут підтримує цю подію.

Наша співпраця з УКУ відбувається дуже активно. Ми надаємо платформу цікавим викладачам, які приїздять до Лондона та роблять лекції та виступи на базі Українського інституту. Також в рамках заходу про декомунізацію ми показали документальний фільм на цю тему, зроблений студентами школи журналістики УКУ. Тому планів на співпрацю є багато і ми будемо її розширювати. Та й загалом, вся історія Українського інституту пов’язана з історією Українського Католицького Університету, тому що Український інститут як такий був заснований кардиналом Йосипом Сліпим, одним з провідників УГКЦ в екзилі.

Читайте за темою: Народна дипломатія в Франції: інтерв’ю з Іриною Лампекою

Чимало заходів ми робимо у партнерстві з британськими університетами або науково-дослідними інститутами. Наприклад, ми провели багато заходів із британським дослідницьким інститутом Henrу Jackson Society.

GU: Яка Ваша мотивація просувати Україну та українську культуру?

В цей складний для України час є відчуття що ти – як окрема бойова одиниця – можеш щось робити та впливати, змінювати в інформаційному полі Британії. Ти відчуваєш таку сильну енергетику від цієї діяльності та справжнє задоволення від того, що ти робиш дуже корисну справу. GU

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті