Українські лікарі першими у світі провели унікальну операцію з видалення пухлини

0

Фахівці Київського інституту нейрохірургії імені Ромоданова провели унікальну операцію з видалення пухлини мозку. Опісля пацієнта відвезли не в реанімаційний бокс, а одразу в загальну палату. Усе – завдяки особливим технологіям, які першими у світі змогли поєднати саме українські лікарі. І отримали успішний результат. Про це повідомляє ТСН.

Пацієнт скаржився на головний біль та ускладнення руху кінцівок. Обстежили і знайшли чималу пухлину. Складність, за словами хірурга Володимира Розуменка, була у тому, що пухлина тиснула на нервові закінчення і хворого будь-якої миті могло паралізувати.

Читайте за темою: Українець створив сервіс для попередження серцево-судинних хвороб

Хірурги почали зі створення комп’ютерної моделі пухлини, щоб бачити, де вона розташована та до яких частин мозку торкається. Така модель – наче навігаційна карта для комп’ютерної системи та лікаря. Вона з точністю до півміліметра дає змогу боротися з пухлиною. А от для самої боротьби обрали незвичайний метод, який до цього ніхто не застосовував.

В одній операції, каже лікар, поєднали одразу три технології: ендоскопію, тобто трубку, яка дає можливість дістатися до найскладніших зон; комп’ютерну навігацію; лазер, щоби прибрати пухлину.

Читайте за темою: В Україні вперше імплантували механічне серце

Поки що ці технології не поєднував жоден хірург у світі. Результат навіть перевершив очікування. Крові під час операції фактично не було. Завдяки чому пацієнта і перевезли з операційної в загальну палату.

Нова техніка навіть після надскладних операцій спрямована на те, щоб дати людям повноцінне життя. Раніше після таких втручань ускладнення були чи не нормою.

Share.

Comments are closed.