У Польщі знімуть фільм про Голодомор

0

Συγγνώμη,αυτή η εγγραφή είναι διαθέσιμη μόνο στα Ουκρανικά. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

У Польщі режисер Агнешка Холланд почала роботу над кінокартиною про трагедію Голодомору в Україні. Про це повідомляє Radio Polsha.

Фільм буде називатися «Гарет Джоунс» («Gareth Jones») та подаватиметься в формі автобіографії   про валлійського репортера Гарета Джонса з Великобританії, який вперше в західній пресі заявив про трагедію Великого голоду в Україні – геноциду українського народу, організованого радянською владою.

Його репортажі були надруковані серед інших в газеті Manchester Guardian та New York Evening Post. Ці матеріали також стали джерелом натхнення для написання антиутопії «1984» Джорджа Оруелла.

Агнешка Холланд зазначила, що у фільмі позиція Гарета Джонса протиставляється діяльності репортера The New York Times Уолтера Дюранті, який взяв ексклюзивне інтерв’ю у Сталіна, отримав престижну Пулітцерівську премію в журналістиці і наполегливо заперечував Голодомор у своїх роботах.

29 березня 1933 року Гарет зробив відомий прес-реліз про Голодомор: «Я пройшов через безліч сіл і дванадцять колгоспів. Скрізь я чув плач: «У нас немає хліба. Ми помираємо!» Цей плач лунає по всій Росії, на Волзі, в Сибіру, в Білорусі, в Центральній Азії та Україні — «Передайте в Англію, що ми пухнемо від голоду». Більшість офіційних осіб заперечують існування будь-якого голоду, але через кілька хвилин після одного такого заперечення в потязі, я насмілився кинути на підлогу шматок зачерствілого хліба. Наче пуля селянин кинувся на підлогу та поглинув його. Те саме повторилось зі шкіркою апельсина. Навіть чиновники з транспорту та офіцери ОДПУ попередили мене про небезпеку подорожей селом вночі через велику кількість відчайдушних голодних людей. Іноземний експерт з Казахстану сказав мені, що близько 5 000 000 з 11 000 000 тамтешніх жителів померли від голоду. Окрім диктатора Йосипа Сталіна, голодуючі ненавидять Джорджа Бернарда Шоу за його оповідання про вдосталь їжі, яку вони начебто мають, але їжі нема. І селяни надто слабкі для роботи в полі».

Share.

Comments are closed.