facebooktwittergoogle_pluslinkedinyoutube

Туреччина

Туреччина  — країна, що лежить в Азії між Чорним і Середземним морями. Член Міжнародного банку реконструкції й розвитку і Міжнародного валютного фонду. Член Організації Чорноморського Економічного Співробітництва, НАТО, ООН, кандидат до Європейського Союзу.

За експертними оцінками, в Туреччині нараховується приблизно 20 тис. українців, які мешкають або тимчасово перебувають на її території.

Більшість українців у Туреччині концентруються в Стамбулі та Анталії.

За сприяння Посольства України в Турецькій Республіці та Генерального консульства України в Стамбулі у травні 2008 року було створено Українське культурне товариство в Стамбулі, а в червні 2009 року — організацію «Українська родина» в Анталії.

При Українському культурному товаристві функціонує Міжнародний ліцей ім. Т. Шевченка, де навчаються як українці, так і представники інших національностей, які виявили бажання отримати український документ про освіту державного зразка. Навчальний процес у ліцеї проходить за державними програмами українських загальноосвітніх шкіл. Велика увага в ліцеї приділяється вивченню української мови та літератури, а також історії України.