Японія

Наразі спостерігається тенденція до зростання кількості громадян України, які тимчасово перебувають в Японії з метою роботи, навчання та у приватних справах. За даними статистичного бюро Японії, в країні нараховується близько 1,5 тисячі українців. Найбільша кількість наших співвітчизників живе в Токіо та навколишніх містах, а також в регіоні Кансай, містах Кіото та Осака.

Найбільшою українською організацією в Японії є організація «Краяни», які ставлять собі за мету популяризацію України в Японії та допомогу у вирішенні культурних проблем тих українців, що перебувають у змішаних шлюбах та хотіли б дати своїм дітям елементи української освіти. Організація «Краяни» функціонує на волонтерських засадах, своєю діяльністю постійно підтримує інтерес японців до України.

Найцікавішими івентами українців в Японії були: відзначення десятої річниці Незалежності України - підняття на гору Фуджі (2001); написання та збір підписів під листом до Прем’єр Міністра Японії з приводу невизнання фальсифікацій під час виборів Президента України у 2004 році під час Помаранчевої революції (2004); заснування Місії УПЦ КП в Японії (2008); заснування та підтримка Української школи «Джерельце» -  недільної школи, що працює на громадських засадах в м. Токіо з березня 2009 року, проведення фестивалів («Молимось за мир в Україні»), марші вишиванок тощо.