Global Ukraine News

Туристичний сектор України може приносити в економіку країни близько $ 10 млрд. на рік та створити десятки тисяч робочих місць

Συγγνώμη,αυτή η εγγραφή είναι διαθέσιμη μόνο στα Ουκρανικά. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Починаючи з середини 80-х рр. ХХ ст. туризм став важливим соціальним і політичним явищем, він істотно впливає на сучасний світовий устрій, економіку багатьох країн і регіонів світу. Туристична галузь завдяки стрімким темпам зростання перетворилася на одну з важливих складових світової економіки. На сферу туризму припадає близько 12% світового валового продукту, понад 30% обсягів світової торгівлі послугами та 11% світових споживчих витрат, 7% загального обсягу інвестицій та 5% усіх податкових надходжень. На жаль, розвиток туризму в Україні поки що залишається лише на початковій стадії.

6 квітня 2016 року у сесійній залі Верховної Ради України відбулись парламентські слухання на тему «Розвиток туристичної індустрії як інструмент економічного розвитку та інвестиційної привабливості України», які мали на меті обговорення таких критичних питань як «Чому Україна втрачає мільярди доларів, не розвиваючи індустрію гостинності? Чи є в України туристичне майбутнє? Чому кількість іноземних туристів, в тому числі з країн ЄС, зменшується?».

Анна Романова, народний депутат України, голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму підкреслює у своєму виступі необхідність стратегічного бачення розвитку туристичної індустрії. «Тема розвитку індустрії гостинності в стінах українського парламенту не піднімалася вже 14 років! Парламентські слухання, які відбулися 6 квітня 2016, стали справжньою історичною подією, бо зібрали більше 700 учасників, 50 заявлених спікерів. Були присутні дипломати 14 країн: Австралії, Албанії, Білорусі, Болгарії, Грузії, Індонезії, Італії, Мальдівських островів, Молдови, Німеччини, Пакистану, Палестини, Туреччини, Узбекистану», – зазначає Анна Романова.

Туристичний бізнес в Україні зазнає жорсткої конкуренції з боку інших держав, що спонукає навіть українців нерідко віддавати перевагу закордонним вояжам.

Останніми роками в Україні майже не було прийнято державних рішень щодо зміцнення та розширення законодавчої бази туризму. Хоча саме туризм має стати одним із пріоритетних напрямків розвитку національної економіки й культури, особливо в такий скрутний для країни період. І це повністю співпадає з світовими тенденціями, які свідчать, що туристична сфера буде індустрією ХХІ століття.

«Туристичний сектор України може приносити в економіку країни близько $ 10 млрд. на рік та створити десятки тисяч робочих місць. Проте за даними НБУ – лише за минулий рік іноземні візитери за безготівковими розрахунками витратили в Україні близько 1 млрд дол., тоді як українські туристи вчетверо більше витратили закордоном. Тим самим зміцнили економіки інших країн», – підкреслює Анна Романова.

Ні в кого з нас не виникає сумнівів, що наша країна має не абиякий туристичний потенціал, адже український народ, крім своєї вродженої гостинності, може запропонувати іноземним туристам безцінні історичні пам’ятки, багатство Карпатських гір, мальовниче морське узбережжя. Проте проблемою України є те, що туристичні ресурси сьогодні використовуються далеко не в повному обсязі. Викликано це декількома причинами: в першу чергу, це – військовий конфлікт на Донбасі, спричинений російським вторгненням на територію України, недостатнє державне фінансування промоції туристичного потенціалу та реалізації заходів пов’язаних з розвитком туризму, необхідність отримання візи для в’їзду в Україну, наявність різноманітних перешкод для туриста: застарілі літаки та занедбані аеропорти, повільні та некомфортабельні поїзди та автобуси, часті зупинки працівниками державної інспекції, прискіпливість митних та прикордонних служб. Все це ще раз підкреслює наскільки наша країна, та зокрема туристична сфера, потребують реорганізації та реформ.

Для багатьох українських міст, регіонів, парків та інших туристичних дестинацій зараз з’явився шанс щодо створення власного унікального туристичного продукту та економічного розвитку завдяки туристичній активності.

Крім традиційних історико-пізнавального, пляжного, гірськолижного та фестивального туризму, Україна має великі невикористані можливості в медичному, сільському, гастрономічному, промисловому, спортивному, так званому «сентиментальному туризмі», а також в розвитку MICE (Meetings, Incentives, Conferences, Exhibitions) індустрії.

Україна має десятки чудових замків та національних парків у дуже хорошому стані, але вони ледь використовуються. Для іноземних туристів там не створено навіть можливості безготівкового розрахунку, а здебільшого в місцях туристичних атракцій є відсутніми місця розміщення та харчування.

А пропозиції щодо проведення різноманітних заходів (весіль, конференцій, презентацій) в замках викликають острах, хоча це є загальноприйнятою європейською практикою. Побоювання, що проведення таких заходів призведе до руйнування історичних пам’яток переважають над усвідомленням того, що зароблені на цьому кошти як раз таки дозволять зберігати пам’ятки в належному стані.

Розвиток рекреаційно-туристичного комплексу України є стратегічним напрямком національної економіки і культури, важливим фактором підвищення міжнародного престижу країни, джерелом соціально-економічного розвитку регіонів, важливою умовою збереження історико-культурної спадщини.

Пріоритетними напрямками для покращення туристичної галузі на парламентських слуханнях були названі:

– забезпечення туристам комфортних і безпечних умов для приїзду в Україну;
– проведення ефективної політики розвитку масового туризму, опрацювання відповідної концепції;
– забезпечення загальнодержавної і регіональної підтримки туризму, залучення до його розвитку як державних, так і приватних підприємств;

– запровадження заходів для поліпшення стану визначних пам’яток і створення нових об’єктів масового туризму;

– внесення змін до законів про землекористування, до правил видачі відповідних дозволів організаціям суміжних галузей, що дозволить залучати інвестиції у відкриття нових осередків відпочинку.

Туристична галузь має стати одним із головних інструментів за для просування іміджу нашої країни по всьому світі. Global Ukraine News й надалі буде інформувати наших читачів про позитивні зрушення у реформуванні такої надважливої сфери діяльності нашої країни.

Share.

Comments are closed.