Global Ukraine News

Український бренд KSENIYAKOVENKO – креатив, що руйнує кордони

Συγγνώμη,αυτή η εγγραφή είναι διαθέσιμη μόνο στα Ουκρανικά. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Українські дизайнери стають дедалі популярнішими у світі: їх сукні крокують найвідомішими  червоними доріжками та сяють на обкладинках світових модних журналів. Одяг відомих українських брендів представлений у бутіках Лондону, Мілану, Парижа та Нью-Йорку.

Саме таке майбутнє пророкують молодому, проте вже досить відомому українському бренду  KSENIYAKOVENKO. Одяг із оригінальним принтом, розписаним в ручну, вже встиг завоювати серця модників не тільки в Україні та Європі, а й у такій загадковій країні як Катар.

Про секрети успіху, плани на майбутнє та … Ероса Рамаззотті, Global Ukraine News отримав чудову нагоду поспілкуватись із засновницею відомого українського бренду – Ксенією Яковенко.

 GU: Ксеніє, з чого розпочався Ваш творчий шлях? Як саме виник бренд KSENIYAKOVENKO?

Все почалося в 2013 році. Був листопад, сіра погода, трохи тужливий настрій, коли хотілося чогось яскравого і якихось змін. Це співпало і з початком подій на Майдані, коли моя країна також хотіла якихось кардинальних змін у своєму майбутньому. За рік до цього одного вечора я взяла фарби акрилові, які мені колись подарували і вони у мене лежали без діла, і на білій майці намалювала ними нехитрий пейзаж – море, пальми, човен, місячну доріжку… Для себе. Просто так. А наступного дня цей «експеримент» отримав схвальні відгуки від оточуючих, мовляв, круто, і мені таку зробиш? Я, звичайно ж, цей момент і цей інтерес врахувала! Але, час до реалізації задуму вже належним чином прийшов лише через рік.

Читати за темою: Кінозірка для фотосесії обрала пальто української дизайнерки

«Всьому свій час і все завжди вчасно» – одне з моїх улюблених висловів. Бюджет був дуже обмежений – його вистачило лише на те, щоб зробити маленький крок і ризикнути – купити кілька якісних футболок і пензлика з фарбами. А далі – фантазія. Саме так з’явилося близько семи футболок з різними малюнками. Як творча людина з економічною освітою, я розумію наскільки важлива естетична презентація продукту, щоб він став цікавий. І в цій реалізації я дуже вдячна своїм друзям, які мені в той момент дуже допомогли. Завдяки ним ми зробили відмінні фотографії і відео ролик. І 19 грудня 2013 року заявили про себе. Зараз я вже пишу в множині, тому що – так, цей перший крок був зроблений однією людиною (бренд спочатку тому і був названий KSENIYAKOVENKO, від Ксенія і Яковенко), але всі наступні кроки і до теперішнього часу зроблені нашою дружньою сімейною творчою командою – це головний наш художник, людина з художньою освітою, з мистецької родини – Андрій Яковенко (мій батько); це Ірина Яковенко – людина, яка і малює, і вигадує, і керує напрямок виробів зі складною аплікацією і вишивкою, декором. Як ми жартуємо це наш «випусковий редактор», тобто вона відповідає за те, щоб коли наш продукт надходив вже на фінішну пряму – він був в ідеальній якості. Артем Яковенко – людина що створює нові моделі, а також той, хто веде всі переговори з клієнтами, з покупцями, який займається розвитком, просуванням, технічними і фінансовими питаннями. І я – Ксенія Яковенко, яка досить скромна, щоб зараз розписувати список своїх обов’язків і справ. Скажу одне, що наша справа, наш сімейний бренд – це моє дітище і я намагаюся робити все, щоб у нашого «корабля» попереду було велике і довге плавання. Також, звичайно, у нас є прекрасна майстриня закрійниця Ольга, яка втілює в матеріалі наші ідеї. А також команда професійних швачок, які під керівництвом Ольги створюють базу для нашої фантазії.

Півроку тому, завдяки Тетяні Керебеціу, яка познайомила нас з представниками Катару Ранією Алансарі і Мухамедом Алансарі, народився бренд AL’DORO – це ще одне наше дітище, спільно з партнерами з Катару. Але це вже одяг, де в основі стоїть висока елегантність, жіночність, великий обсяг ручної роботи. Де речі, крім ручного розпису, одяг доповнюється декором з перлів, аплікацій, бісеру. Це твори мистецтва, як я про це говорю – тільки в області моди.

GU: З якими матеріалами Ви працюєте та якою технікою користуєтесь? Як вибираєте тематику робіт, чи кожного разу орієнтуєтесь під конкретного клієнта?

Якщо говорити про базу, тобто на чому ми малюємо – то здебільшого це футболки. Виключно натурального складу. Під більш складні вироби – сукні, кофти, спідниці, брюки – ми також обираємо натуральні тканини або ж високої якості синтетику. Зараз іноді друге краще першого. На жаль, вибір тканин у нас в Україні не великий, тому більшу перевагу за якістю ми віддаємо італійським тканинам. Що стосується фарб – то є спеціальні акрилові фарби по тканині. А далі – це лише фантазія і натхнення. Першим етапом була національна українська тематика – ми дуже багато намалювали патріотичних футболок, які розліталися по всьому світу – на подарунки, як замовлення емігрантів та й просто тут, в Україні багато з гордістю носили на собі «свою думку». Потім ми малювали різні міста – Париж, Лондон, Венеція, Тоскана, Прага і т д. Як любителі подорожей – це те, що завжди надихає – нові місця і країни. Була тематика тварин, після якої нам почали замовляти намалювати своїх домашніх вихованців. Що ж стосується бренду AL’DORO – то там тематика виняткової елегантності і жіночності – це квіти, птахи, декор перлами, бісером і т д. AL’DORO – це вже колекції. А KSENIYAKOVENKO – це, все ж таки, безліч індивідуальних замовлень, завдяки яким з’являються досить оригінальні і несподівані моделі. За що спасибі замовникам – вони своїми ідеями надихають і направляють.

 GU: Які найнеординарніші закази  Ви отримували? Чим дивують клієнти?

На це питання я завжди відповідаю одним найяскравішим прикладом, який у нас був. Нас попросили на двох футболках, жіночій та чоловічій, в кольорах українського прапора намалювати шматок сала у формі серця. Це було дуже національне і патріотичне замовлення з Одеси. В подальшому Одеса не раз ще дивувала чимось нестандартним.

Звичайно, було дуже цікаво розписувати національний арабський жіночий одяг – абаю. Кожне замовлення насправді цікаве для нас, як художників, тому що людина дає ідею – а ми включаємо свою фантазію і намагаємося втілити її фарбами в найкращому вигляді.

                                                                                                                                                  Читати далі

1 2
Share.

Comments are closed.