Global Ukraine News

Український фестиваль на Манхеттені — справжнє свято української культури

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Днями у  Нью-Йорку відбувся вже 40-ий щорічний український фестиваль при ц. Св Юра (St. George Ukrainian Festival). Фестиваль був заснований отцями Чину Святого Василія Великого у 1976 році на честь святкування 200-ої річниці від проголошення незалежності Сполучених Штатів Америки. До сьогодні фестиваль проводиться під покровом отців Української Греко-Католицької Церкви Св. Юра, що знаходиться на Манхеттені. Варто також зазначити, що околиця Іст Вілідж (East Village), де проводиться фестиваль, з давніх часів відома як маленька Україна, адже саме тут під час еміграції оселялися українці. В Іст Вілідж також діє дуже багато установ та розважальних закладів, заснованих українцями.

«Підготовка щорічного українського фестивалю при церкві Св. Юра, що знаходиться в Нью-Йорку, триває близько півроку. Цьогорічний фестиваль не став винятком у цьому плані. Навпаки, зважаючи на факт, що цьогорічний фестиваль був ювілейним, процес підготовки поповнився новими завданнями. Загалом, участь у плануванні фестивалю брала група волонтерів, яка складалася з 10-12 людей. Вони належали до так званого фестивального комітету, який формується кожного року. Кожен член комітету мав свої певні обов’язки, починаючи від заповнення легальних документів на проведення фестивалю та зв’язку з владою Нью-Йорка і закінчуючи координуванням роботи волонтерів під час фестивалю. Для роботи над цьогорічним фестивалем була розроблена нова онлайн-система зберігання і передавання інформації», — розповідає про організацію заходу віце-президент фестивалю Роман Верхняк.

За словами організаторів активні зміни у підготовці фестивалю прийшли з створенням фестивального комітету, як основної структури, що мала на меті концентруватися виключно на підготовці фестивалю та залученні, на волонтерських засадах, молодого покоління. Саме це, напевно, повпливало на такий стрімкий розвиток фестивалю останніми роками.

«Члени комітету – професіонали у своїй сфері, аматори, а також ті, хто хоче себе спробувати у нових сферах діяльності. Всіх членів комітету без сумніву об’єднує одна мета – любов до України, українських звичаїв та культури. Звичайно, що підготовка була б неможливою без фінансової підтримки українських фінансових установ і організацій!», — зазначає пан Роман.

Програма фестивалю цього року підготувала чимало новинок для гостей фестивалю, що стало можливим завдяки кмітливості небайдужих членів української діаспори. Так, завдяки ідеї Романа Верхняка, щодо проведення онлайн опитування, було визначено, що саме гості фестивалю очікують від кожного івенту, а також, які аспекти гостям не до вподоби. Саме завдяки цьому минулого року була запроваджена програма для дітей, так звана KidsZone, де діти мали можливість розфарбовувати ілюстрації на релігійну тематику, робити колажі з елементарних матеріалів, а також малювати крейдою на асфальті. З кожним роком ця програма набирає популярності і організатори мають на меті продовжувати розвивати цей напрям.

Цього року до українських волонтерів приєдналася американка за походженням, митець і графічний дизайнер Менді Мей, котра малювала прекрасні візерунки на обличчях дітей. Відповідальною за програму для дітей була Оксана Вовк, волонтер від Молодіжної Християнської Спільноти «Чисті Серця», що існує при парафії Св. Юра.

Також на цьогорічному фестивалі проводилися уроки з прикладного мистецтва. Так, Ірина Лиса, надзвичайно талановита дизайнерка одягу, навчала усіх охочих як створювати оригінальні прикраси з тканини. Вдруге організація Razom for Ukraine, яка діє в сфері збору коштів на допомогу Україні, запрошувала відвідувачів фестивалю завітати до так званої Razom Lounge, де відвідувачі мали можливість почути важливу інформацію стосовно ситуації в Україні, поспілкуватися з волонтерами в режимі реального часу, пожертвувати гроші, а також скуштувати українського сала. Razom Lounge також є одним з нових та успішних проектів фестивалю.

Успішні проекти мали місце не тільки у реальному просторі, а й у віртуальній мережі. Так проект Музей Фестивалю (Festival Museum), який відбувся в соціальній мережі Facebook мав на меті зібрати фото з попередніх фестивалів. Цей проект досягнув успіху, оскільки користувачка Mary T Sydor надіслала фото з 1-го Щорічного Фестивалю при церкві Св. Юра.

Щодо товарів, які були представлені на фестивалі, то тут також було помітне різноманіття. На додачу до традиційних українських страв, якими частували гостей волонтери фестивалю, також були представлені різноманітні прикраси, іграшки і послуги від багатьох бізнесів.

Загалом, триденне свято української культури зібрало надзвичайну кількість гостей. Слід зазначити, що часті відвідувачі фестивалю помітили значну зміну у чисельності гостей заходу — їх стає з кожним роком все більше, і це не може не тішити.

«Як українці, так і представники інших націй були вкрай зацікавлені Україною. Але багатьох цікавили різноманітні аспекти: хтось спілкувався з волонтерами, що допомагають Україні, хтось з учасниками АТО, що були присутні на фестивалі. Когось просто цікавила наша культура і кухня, танці і вбрання. З впевненістю можна сказати, що гості фестивалю мали хорошу можливість побачити, що собою представляє Україна і наша культура», — ділиться враженнями Роман Верхняк.

Безперечно, завдяки такій самовіддачі та небайдужості організаторів, це свято відбувається з таким розмахом і збирає стільки схвальних відгуків. А їх бажання підтримувати і розвивати українські традиції та культуру дає змогу навіть за океаном дізнатися про мальовничу та цікаву Україну.

Share.

Comments are closed.