Global Ukraine News

Мольфари — карпатські чаклуни

Кожен день біля будинку Михайла Нечая у селі Верхній Ясенів шикувалися черги бажаючих потрапити на прийом. І він нікому не відмовляв. Михайло Нечай, зазвичай, до своїх гостей виходив з чорним котом на ім’я Млинцур. Він зник відразу після смерті свого господаря.

Відомий мольфар, який називав себе предком легендарного полководця і козака-характерника Данила Нечая, пішов з життя трагічно. У 2011 році він загинув від рук психічно неврівноваженої людини, так і не передавши нікому своїх знань. Мольфар Нечай прожив 81 рік. Дивно, але незадовго до своєї смерті карпатський маг пророчив великі випробування, які випадуть на долю України. І, як бачимо, не помилився.

                                                Традиції та обряди карпатських чаклунів

Мольфари лікують освяченою водою, молитвами, замовляннями, травами і зіллям, виготовленими власноруч. Хрест з осики, градовий ніж – це «знаряддя» магів, які допомагають відганяти грозові хмари.

У карпатських магів є особлива традиція – обряд «набуття сили». Щоліта вони усамітнюються у горах, у підземних печерах, де проводять 12 днів без їжі і води. Так маги очищаються від негативної енергії.

«Громовиця» – так називають дерево, уражене грозою. Вважається, що воно володіє особливою силою. З такого «грозового» дерева гуцули виготовляють музичні інструменти, чарівні звуки яких проганяють злих духів. Священним інструментом гуцули вважають дримбу. Дримба має особливу силу, вважають мольфари. Це — магія в звуках. Звуками дримби можна вилікувати хворобу, ці звуки пробуджують енергію каменю, дерева, металу, вони наділяють мольфара особливою силою. За допомогою звуків дримби можна причарувати кохану людину, приручити дикого звіра, ворога зробити другом. Можна сказати, що дримба для мольфара — те саме, що священний бубон для шамана.

                                                          Де знайти мольфара ?

Хоча Михайла Нечая часто називали останнім мольфаром Карпат, але зараз у тих краях живуть знахарі і провидці. Місцеві жителі розповідають, що іноді до провісників приїжджають і непрості люди зі столиці. Адреси карпатських магів Ви не знайдете в Інтернеті. Розпитувати про них доведеться у місцевих жителів.

Читати за темою:  Трійця: історія, обряди і повір’я Зелених Свят

Приготуйтеся до того, що дорога до їхньої оселі — не легка. Можливо, доведеться кілька кілометрів підніматися у гору. Можна орендувати місцевий «всюдихід» – віз, запряжений кіньми. Звичайний автомобіль карпатськими дорогами не проїде.

Мольфарство є важливою сторінкою історії становлення української культури, яка допомагає зрозуміти всю її аутентичність, унікальність та самобутність. GU

Сохранить

Сохранить

Сохранить

Сохранить

1 2
Share.

Comments are closed.