Global Ukraine News

Олена Рижих: «Дуже належно було б терміново спрямувати активні дії на організацію масштабних українських культурних заходів та фестивалів за кордоном»

Вважаю за необхідне кожному українцю, в першу чергу можновладцям, переглянути й змінити точку зору щодо уявлення про нашу рідну Україну, що має досить велику середньоєвропейську територію з цілком хорошими природними умовами, де проживає талановитий, духовно розвинений і перспективний народ з давньою величною культурою і яскравим сучасним мистецтвом. Вкрай необхідно і в самій Україні, і за її межами представляти нашу країну у найбільш позитивному світлі, що можливо зараз тільки завдяки великому і могутньому своєрідному українському мистецтву, що дійсно зацікавить іноземців, як значне культурне відкриття талановитої й освіченої європейської нації.

В України є три великі багатства — щедра і гарна природа, земля з оптимальним кліматом, талановиті люди та велика унікальна культура. Я сприймаю це, ніби українську Святу Трійцю, де культура є Святим Духом.

Два дерева над озером

Внаслідок збагачення нашого культурно-дипломатичного статусу в сприйнятті іноземців, нам вже не доведеться принижено ходити по світу з протягнутою рукою — розвинені країни світу самі охоче протягнуть нам руку допомоги як поважному і перспективному партнеру, нададуть необхідний політичний захист, щоб ми у скорому часі позбулися болючих проблем і підвищили рівень життя. Саме за допомогою культурної дипломатії, Україна матиме змогу отримати справжній респект у світі та посісти належне рівноправне місце серед країн Євросоюзу.

GU: А якими конкретними кроками можна було б цього досягти?

«Втеча до Єгипту», виставка «Арт-династія»

Ось найбільш простий приклад. Відомо, що Папа Франциск у Рік Милосердя оголосив загальний збір коштів на підтримку України. Тож шляхом вражаючої демонстрації наших шляхетних культурних здобутків, ми маємо нагоду заохотити італійців та усіх європейців до благодійності для України.

Читайте за темою: Неповторне українське гончарство від полтавського гончара Славка Одарченка

Та дуже належно було б терміново спрямувати активні дії на організацію масштабних українських культурних заходів та фестивалів за кордоном. Я переконана, що завдяки грамотній та активній культурній дипломатії європейське й світове суспільство охоче підтримає нашу країну як фінансово, так і політично. GU

1 2 3
Share.

Comments are closed.