Global Ukraine News

«За жодне заняття я не заплатила, оплата вчителеві за «шефство» над іноземним учнем передбачена державним бюджетом!», – український досвід освіти в Португалії

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Україна стала на новий шлях європейського розвитку. Попереду на нашу країну чекає багато змін та праці. Одним із найважчих в Україні напрямків реформування є шкільна освіта.

Українська освіта, за планами, через два роки буде відповідати європейській практиці, проте хочеться підготуватися заздалегідь і проаналізувати, що ж насправді являє собою європейська шкільна система освіти. Сьогодні поговоримо про Португалію.

Загалом, шкільна система Португалії, на перший погляд, не дуже різниться від української. Початкові школи в Португалії, будучи частиною базової освіти, безкоштовні, приймають дітей з шести років. Цикл початкового навчання розрахований на чотири роки, після чого учні без іспитів переводяться в базову школу.

П’ятирічна програма базової середньої освіти побудована за європейськими зразками, але не передбачає ранньої спеціалізації, поглибленого вивчення окремих предметів. Набір базових предметів звичайний, включає рідну мову, початкову математику, природничі науки.

Однак, освіту до повного середнього рівня продовжує менша частина випускників базових навчальних закладів. Для деяких сімей Португалії це пов’язано з введенням платного навчання. Розмір оплати залежить від сумарного сімейного доходу, але для багатьох на жаль є непоплатним.

Загалом курс повної середньої освіти триває три роки. У ньому існує виражена спеціалізація, спрямована на здобуття вищої освіти, підготовку до професійної діяльності. Це відображається в дипломі, що містить інформацію про отримання теоретичних знань, професійної кваліфікації, обраної спеціалізації.

Цікавим є той факт, що для випускників, орієнтованих на продовження освіти, існують два різних випускні іспити. Для вступу в приватні ВНЗ здається регіональний іспит. Вступ до державних вищих шкіл можливий тільки після здачі національного державного іспиту.

Як бачимо, шкільна освіта в Португалії має багато цікавих моментів тому, щоб  краще розповісти як функціонує шкільна наука цієї країни, редакція Global Ukraine News звернулась безпосередньо до Global Ukrainians в Португалії – українських експатів, які поділились з нами власним досвідом в даному питанні.

Читайте за темою: Нова початкова освіта: які зміни чекають школярів 1 вересня

Уроки гри на флейті, домашні завдання та контрольні роботи

Олена Осадчук, (м. Херсон) м. Лісабон

Моїй старшій донечці зараз 19 років, коли ми приїхали в Португалію їй було 9 років, вона пішла до 4 класу. Перша проблема, яка виникла, це – звичайно, мова, яку ми не знали. Так як ми приїхали напередодні Нового року, Каріна пішла в школу вже в другому півріччі, тож до літа вона була як слухач, але при школі існують уроки «апою», тобто уроки вивчення мови для таких діток як моя донечка. На такі заняття вона ходила з задоволенням. З початку нового навчального року вона знову пішла в 4 клас. Далі, вже спілкуючись з однокласниками, вона відшліфувала знання мови, навіть стала однією з п’яти найкращих учениць класу, в 9 класі була нагороджена медаллю за успішність в навчанні. Сьогодні вона навчається на 2 курсі Національного Університету м. Куібра, який в Португалії називають португальською Сорбонною. Найперший університет в країні, який був заснований ще в Середньовіччі. Але, навчаючись в португальській школі, вона по суботах навчалась в суботній українській школі.

Щодо організації навчального процесу в школі, то навчальний рік починається з середини вересня. Але свята ніякого не проводиться, просто всі йдуть до своїх класів, починається урок. Ніяких квітів, ні лінійки. Форма одягу вільна.

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.