Global Ukraine News

Сучасну українську музику відтепер можна слухати легально

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Український програміст Руслан Белзюк створив  масштабну базу українських виконавців в популярних легальних сервісах прослуховування музики. Про це повідомляє platfor.ma.

«Останніх кілька років я користувався Spotify і, переїхавши на Apple Music, зрозумів, що досі не бачив жодної бази українських виконавців у стрімінгових сервісах, – пояснив програміст. – Самі сервіси не пропонують нічого більшого, ніж випадкові плейлісти, в які часто додають представників інших країн».

Саме тому Руслан Белзюк створив базу зі списком вітчизняних виконавців в трьох потужних музичних сервісах: Spotify, Apple Music та Google Play Music. Зараз в переліку майже півтисячі українських виконавців від Аква-Віти чи Анатолія Солов’яненко до порівняно нещодавно ставших популярними Panivalkova чи The Elephants. За словами автора, процес переходу українців на легальний контент повільний, але незворотний.

Читати за темою: Культурна дипломатія Олександра Кошиця: тріумф української пісні в Америці (частина друга)

«Взагалі, я бачу тут три фактори: зручність, платоспроможність і свідомість. Без серйозного прогресу усіх трьох ситуація швидко не зміниться, – розповів Platfor.ma Руслан Белзюк. – В питанні зручності музична сфера за рахунок стрімінгових сервісів зробила серйозний ривок і я тепер точно не розумію людей, які регулярно слухають музику, але не хочуть заплатити бодай 60 грн на місяць за найдоступніший Google Play з каталогізацією, рівним бітрейтом та високою якістю. З серіалами, наприклад, ситуація поки набагато гірша і в більшості випадків легше відмовитись від перегляду, ніж знайти легальний спосіб. Питання платоспроможності складніше. Масовий і середньостатистичний глядач чи слухач просто не зможе платити, поки йому цього не дозволить його ж середньостатистична зарплата. Тут кожному залишається лише щоденно працювати над собою і лупати свою частинку економічної скали».

Читати за темою: Вражаючий мурал австралійського митця в Авдіївці

Руслан Белзюк пояснив, що якщо статистика відвідувань показуватиме, що стаття з переліком українських виконавців залишатиметься цікавою, то він буде підтримувати список актуальним.

 

Share.

Comments are closed.