Global Ukraine News

Вперше українка — в списку найкращих ілюстраторів світу

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

13 січня Болонський ярмарок дитячої книги (Bologna Children’s Book Fair 2017) оголосив список відібраних ілюстраторів до експонування у 2017-му році. До їх числа увійшли 75 ілюстраторів з 18 країн світу. Серед цього списку — і це одна з перших українських перемог у 2017 році — роботи української художниці Анни Сарвіри. Про це повідомляє проект Читомо.

На виставку були відібрані ілюстрації до нової книжки видавництва «Люта справа» – «Геть дорослих!» Сергія Прилуцького і Олени Степаненко.

Читайте за темою: Наймолодшій письменниці й ілюстратору України – 9 років

Анна розповідає, що вперше дізналася про виставку в Болоньї у 2008-му і тоді ж уперше відправила роботи, проте їх не взяли. Відтоді художниця відправляла роботи щороку. Українка зазначає, що є великою фанаткою Yoon Joohee, Pawla Pawlaka і Марі Міньо, а останні двоє виставлялися на виставках Pictoric на Книжковому Арсеналі.

Болонська виставка ілюстрації відбувається щороку з 1967-го, ставлячи собі за мету представлення останніх трендів ілюстрації через нові імена художників. Однією з винагород для учасників, які потрапили на виставку, є публікація їхніх ілюстрацій у щорічному каталозі, що розповсюджується серед видавців по всьому світу (через видання чотирма мовами від Corraini Edizioni, JBBY та Chronicle Books), а також можливість отримати міжнародну відзнаку Fundación SM – з чеком на $ 30 тис. та публікацію в іспанському видавництві. Після Болонського ярмарку виставка помандрує світом у Японію, Китай та США.

Читайте за темою: Український художник-ілюстратор, роботи якого здатні зачарувати кожного

Найширше на виставці у 2017-му будуть представлені італійські (16), французькі (7), іспанські (6) та японські ілюстратори (6). Переможці обрані з-поміж понад 3000 конкурсантів. Від України зареєструвалися лише сім ілюстраторів.

Анна Сарвіра — художниця, ілюстраторка, дизайнерка. Проілюструвала низку книжок видавництва «Грані-Т», зокрема твори Галини Вдовиченко «Мишкові Миші», Міхаїла Яснова «Неслухняний дідусь», «Казки Індокитаю», Тетяни Щербаченко «Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала». Брала участь у багатьох виставках в Україні і за кордоном та здобула перемогу на Міжнародному фестивалі дизайну COW. Також вона є співзасновницею клубу ілюстраторів Pictoric.

Comments are closed.