Global Ukraine News

Українка створила дитячий майданчик для особливих дітей

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Українська діаспорянка Оленка Стеців Віллареаль створила один із найбільш інноваційних та інклюзивних майданчиків у США для дітей з вадами розвитку. Він розрахований на дітей в інвалідних візках, з аутизмом, сенсорними і когнітивними розладами, обмеженим зором. Про це передає ukrainian.voanews.com.

«Вартість дитячого майданчика майже $4 млн. Кошти зібрали з допомогою благодійників. На його розробку знадобилося вісім років», — йдеться у повідомленні.

Ідея в українки з’явилася, коли її молодшій доньці довго не могли поставити діагноз. Лікарі порадили, що їй піде на користь гойдання. Але на звичайній гойдалці дівчина не могла гойдатися через нестачу сили у верхній частині тіла. Тоді жінка вирішила створити майданчик для дітей з особливими потребами.

Читайте за темою: Українська школярка перемогла на Європейській математичній олімпіаді

Діти з аутизмом страждають через розмаїття звуків і образів, постійний рух навколо. Для них на майданчику створена спеціальна зона відпочинку. Також є інноваційна гірка. Її поверхня зроблена з валиків і має на кінці щось на зразок лавки для тих, кому потрібно трішки більше часу на сходження з гірки. Тому з’їжджати можуть також діти з інвалідністю. На майданчику використано багато тактильних поверхонь, а підписи зроблені шрифтом Брайля.

Одна з конструкцій була спеціально спроектована для «Чарівного моста», і розробники зараз чекають на патент. Творці подбали не тільки про те, щоб дитина дісталася до вершини, але й щоб за потреби могла відпочити внизу та спокійно, без перешкоди для інших, переміститися у візок.

Читайте за темою: Українська модель на інвалідному візку підкорила світ моди 

Нещодавно прийняли рішення побудувати ще 5 таких парків у навколишніх містах, щоб зменшити навантаження на майданчик у Пало-Альто. Уряд виділив $10 млн на ці проекти.

Share.

Comments are closed.