Global Ukraine News

В Італії відбулося відкриття пам’ятника, присвяченого коханню італійця Луїджі і українки Мокрини

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

В італійському містечку-комуні Кастель-Сан-Лоренцо відбулося відкриття пам’ятника, присвяченого коханню італійця Луїджі і українки Мокрини.

Дивовижна історія цієї любові стала відома всій країні завдяки програмі «Чекай на мене». Луїджі і Мокрина зустрілися під час війни в 1943 році в австрійському таборі для військовополонених. Два роки вони провели разом, а потім – розлучилися на довгі 60 років.

Читати за темою: В Італії покажуть українське кіно

У 2004 році Луїджі через програму «Чекай на мене» знайшов свою Мокрину. З тих пір вони зустрічалися щороку: Мокрина відвідувала Луїджі в Італії, а він приїжджав до неї в Україну.

Луїджі Педутто до встановлення монумента на своїй батьківщині не дожив — його не стало в 2013 році. Мокрина Юрзук померла в 2015 році.

«Емоції переповнюють. Чесно кажучи, не очікувала такої реакції людей. Не уявляла, як до нашої ініціативи поставляться жителі цього маленького містечка, наскільки для них це важливо, чи однакові наші почуття? Але побачене перевершило всі мої очікування. Все місто вийшло на вулиці. Ми бачили щирі усмішки людей. Вони фотографувалися біля пам’ятника. Ті, хто знав Луїджі – згадували його … Це дуже зворушливо. Я думаю, що всі разом ми зробили добру справу», – поділилася після церемонії відкриття пам’ятника Ганна Безлюдна, керівник Inter Media Group.

Автори пам’ятника – українські скульптори Олександр Моргацький і Григорій Костюков.

 

Share.

Comments are closed.