Global Ukraine News

Українці Іспанії збираються встановити в Мадриді пам’ятник Іванові Франку

Извините, этот текст доступен только в “Украинский”. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Українська громада Іспанії просуває спорудження українського монумента в іспанській столиці. Мова йде про ініціативу встановлення пам’ятника Іванові Франку.

Для організаційно-правового упорядкування цієї громадської культурної ініціативи, на Піренеях створили окрему юридичну особу – Об’єднання асоціацій українців Іспанії для монументалізації Івана Франка.

З пропозицією сприяння цій ініціативі вже виступило, зокрема, керівництво Трускавецької міської ради, звідки можуть передати під цю ціль готовий бронзовий пам’ятник Івана Франка в повний зріст.

Читайте за темою: Українці Іспанії стали переможцями VI-го Чемпіонату Світу з футболу серед діаспорних команд

Наразі питання про принципову згоду Мадрида прийняти на увіковічення постать Івана Франка знаходиться на розгляді в офісі мера іспанської столиці – Мануели Кармени. Як повідомили в громадському Об’єднанні українців, на їх звернення вже відповіла губернатор Мадридської автономної області Крістіна Сіфуентес:

«Ця ініціатива вшанування постаті Івана Франка пам’ятником в Мадриді є славною та заслуговує на лояльність, зважаючи на визначну роль Франка в поширені іспанської літератури в Україні та його власну велич як автора», – пише пані Сіфуентес.

Губернатор Мадриду підсумувала так у листі-відповіді: «Хочу висловити свою підтримку запропонованому громадському вшануванню такого видатного українського інтелектуала за прокладені ним мости між слов’янською культурою та Західною Європою».

Зараз членами Об’єднання є шість асоціацій з чотирьох іспанських міст: «Українці Алкали» (м. Алкала-де-Енарес, голова – Андрій Модрицький), «Джерело» (м. Барселона, голова – Ольга Дзюбан), «Україна» (м. Валенсія, голова – Михайло Петруняк), «Червона Калина» (м. Мадрид, голова – Іван Хорош), «УПА Воля» (м. Мадрид, голова – Іван Вовк) та «Молода Україна» (м. Мадрид, голова – Світлана Кметик). До цих асоціацій долучаються українські публіцисти Мадриду – Творче Об’єднання «Наше Слово».

Читайте за темою: В Іспанії відбудеться низка святкових заходів на честь 25-річчя дипломатичних відносин між Іспанією і Україною

Виконавчі функції, відтак організацію роботи задля досягнення мети, установчі збори Об’єднання поклали на екзекутивні пости: секретаря Мирославу Косовську та координатора Андрія Якубува.

У виконавчому процесі також беруть участь мадридські активісти – Орест Антошків, Мирослава Голубович, Хорхе Мартін, Ростислав Філіппенко та ін.

Почесним головою Об’єднання є правнучка Івана Франка – Іванна Міліянчук, яка вже багато років є мешканкою Мадриду.

Читайте за темою: Маленькі українці з Іспанії та Португалії взяли участь в таборі

Про це та інше йдеться в інформаційному бюлетені цієї громадської культурної ініціативи українців Іспанії («Часто Задані Питання» – українською мовою).

Іспанська збірка інформаційних матеріалів про цю справу також доступна онлайн.

На підтримку ініціативи встановлення пам’ятника Іванові Франку в Мадриді в мережі Фейсбук шириться флешмоб під хештегом #MonumentoIvanFrankoEnMadrid. У ньому вже взяли участь українські суспільні діячі Іспанії, США, Канади та самої України – опублікувавши своє фото з роздруком плакату флешмобу.

У 2015-2016 рр. популяризація Івана Франка іспанською мовою проводилася на основі Українсько-Іспанського студентського наукового товариства Університету Валенсії (голова – Андрій Якубув), за фінансової підтримки цього іспанського вишу.

Зокрема, торік до 160-річчя Великого Каменяра, був запущений портал франкознавства іспанською мовою: www.ivanfranko.es.

Нагадаємо, до 200-річчя Тараса Шевченка, в 2014 році, в сусідньому до Мадрида місті Алкала-де-Енарес – батьківщині Сервантеса – було висаджено вишневий садок з 47 дерев та встановлено пам’ятний моноліт на честь Великого Кобзаря.

Під час своїх візитів до Іспанії, парк Шевченка в місті Алкала відвідували Президент Світового Конґресу Українців Євген Чолій, інші діячі надбудов української діаспори, народні депутати України. GU

Share.

Comments are closed.