Global Ukraine News

Електронний словник української мови тепер доступний кожному

Συγγνώμη,αυτή η εγγραφή είναι διαθέσιμη μόνο στα Ουκρανικά. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Проект великого електронного словника української мови, на думку творців, допоможе створювати програмні засоби, що підтримують українську мову чи аналізують тексти українською мовою: автоматична перевірка орфографії, граматики та стилю, класифікація текстів, тощо.

Мета проекту — створити відкритий всеохопний електронний словник, що міститиме слова української мови з парадигмами відмінювання. Такий словник повинен стати справжньою знахідкою для мовознавців, комп’ютерних лінгвістів, програмістів, та всіх зацікавлених, що працюють з українською мовою. Над словником працювали багато фахівців у галузі мовознавства, а також його вже встигли успішно застосувати в декількох програмах.

Окрім граматичної інформації, словник пропонує заміни слів-покручів, подає розрізнення омонімів з відмінними парадигмами, позначки рідковживаних слів тощо. Те, що словник є відкритим, означає, що будь-хто може користуватися ним, а також вносити власні пропозиції щодо його вдосконалення.

Проект словника викладено на платформі GitHub. Зараз в ньому є близько 197 тис. слів, з яких генерується близько 3,4 млн словоформ. Кожна словоформа має лему та набір тегів (частина мови, морфологічні ознаки та додаткові позначки).

Словник вже використовується в проектах перевірки орфографії (hunspell та Libreoffice.org) та перевірки граматики в програмі LanguageTool.

Share.

Comments are closed.