20 липня на черговій сесії Парламенту Португалії була заслухана петиція щодо реабілітації українських військових, які ціною власного здоров’я захищали мир не лише в Україні, але й в усій Європі. Авторами та ініціаторами петиції є Спільнота української молоді в Порту (Португалія), до ініціативи також долучились українські громади Лісабона, Алгарве.
Ініціативу було розпочато ще у березні 2015 року. Як зазначають активісти, на офіційному сайті уряду було написано звернення щодо участі Португалії у програмі допомоги пораненим військовим і добровольцям з України. Подібні програми були успішно реалізовані у Німеччині, Австрії, Ізраїлі, Словаччині, тощо.
«Далі наше прохання розглянула спеціальна комісія за участі представників всіх партій Португалії. Ми допомагали збирати дані щодо поранених, досвіду інших країн. Через рік, нарешті, наше питання було винесено на слухання в Парламенті Португалії. Нас запросили на засідання, рішення депутатів – підтримати петицію та профінансувати реабілітацію групи поранених військових з України. Наступні кроки: взаємодія з обома сторонами – Україною та Португалією – та контроль за виконанням рішення», – зазначає Тетяна Франчук, ініціатор петиції та голова Спільноти української молоді в м. Порту.
За два місяці українським активістам вдалося зібрати понад 4 тисячі підписів. Варто зазначити, що майже 70% з них належать португальцям. Такий результат чітко показує ставлення португальців до ситуації в Україні та бажання долучитись до країн-партнерів з медичної допомоги українській державі.
«Вважаю цю маленьку перемогу українців Португалії дуже важливою у сенсі того, що цей приклад доводить силу і вплив нашої громади у питаннях представлення інтересів України за кордоном. Головне – це згуртованість, співпраця і повага до інших народів. Якби українці Португалії не мали високої репутації і симпатії серед португальців, не демонстрували своїми діями любов до Батьківщини і готовність допомогти країні в боротьбі за реальну незалежність і відновлення цілісності, то навряд чи ми могли би сподіватись на підтримку португальців», – підсумовує пані Тетяна.
Читайте за темою: Балтійський шлях: через терни до Варшави
Ініціатива української громади в Португалії це – позитивний приклад системної роботи багатьох небайдужих людей, які усіма силами намагаються допомогти своїй державі. GU