Global Ukraine News

Майстер-класи писанкарства з Тамарою Глушенок: як українці в Країні Басків та Памплоні (північ Іспанії) готувалися до Великодня

Συγγνώμη,αυτή η εγγραφή είναι διαθέσιμη μόνο στα Ουκρανικά. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Святкування світлого празника Христового Воскресіння в українських традиціях важко уявити собі без розмальованих, барвистих писанок. З давніх-давен господині в переддень Пасхи розписували яйця, наносячи на їхню поверхню воском різні орнаменти, які мали особливе сакральне значення.

Українці люблять та шанують свої традиції, навіть якщо знаходяться далеко від рідного дому. Ось і українці Країни Басків (Іспанія) розпочали підготовку до Великодня в українських традиціях: громади в різних містах зібралися на майстер-класи писанкарства від майстрині Тамари Глушенок. Про техніки писанкарства та враження від майстер-класів розповідала Юлія Прокопенко, віце-президент української спільноти Ucrania-Euskadi. Саме ця організація стала ініціатором проведення майстер-класів.

GU: Пані Юліє, розкажіть, як виникла ідея провести майстер-клас та хто був організатором заходу? То вперше у Вас писанкові навчання?

Ідея проведення майстер-класів виникла в результаті співпраці з Оксаною Садовою, представницею Галереї «Світлиця» в Києві. Ми познайомилися ще у 2015 році, коли пані Садова приїхала як волонтер в Країну Басків, допомагаючи українським спортсменам взяти участь в показовому чемпіонаті з Шотокан-Карате. Саме тоді з’єдналися дві ниточки – два серця любителів та шанувальників української культури та традицій і це стало базою для першого мосту співпраці української громади в Країні Басків зі знавцями української культури з Галереї «Світлиця» та представниками київського музею Гончара. Перший проект – «Нитки Різноманіття» по представленню української культури в Країні Басків був проведений в листопаді 2016 року в місті Сан Себастян, що був визнаний Європейською культурною столицею 2016 разом з польським містом Вроцлавом. Друга частина проекту «Нитки Різноманіття», щодо презентації баської культури в Україні, запланована на осінь цього року.

Читайте за темою: Українці у Меці зібралися на писанковий майстер-клас

А між тим робота триває і по інших напрямках, одним з них була саме пропозиція Оксани Садової показати мистецтво писанкарства та відкрити його значення баскійцям і разом з тим передати зернину української культури молодим поколінням українців за кордоном. Для такої важливої місії було запропоновано запросити пані Тамару Глушенок, члена спілки народних майстрів України та директора Центру народної творчості громадської організації «Духовна сила», людину з великим стажем роботи по збереженню та передаванню мистецтва писанкарства майбутнім поколінням.

Незважаючи на те, що майстер-класи писанкарства українська спільнота в Країні Басків проводила вже двічі напередодні Великодніх свят, це – вперше, коли випала така унікальна нагода отримати знання з писанкарства від знавця цієї справи.

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.