Global Ukraine News

Українці у Меці зібралися на писанковий майстер-клас

19 березня українці у Меці зібралися на вже традиційний, щорічний майстер-клас з писанкарства, який організувала Франко-українська асоціація «Обміни Лотарингія-Україна».

Читайте за темою: Українське свято у французькому Меці: спільні зусилля задля розвитку громади

«Мета цього культурного заходу – ознайомити місцевих французів з Україною і українськими традиціями через писанкарство. На ательє прийшло близько 50 людей: як діти, так і дорослі (від 9 місяців і більше 70 років). Насправді, охочих було набагато більше, але, на жаль, довелося відмовити, оскільки приміщення не вміщало більше людей», – розповідає Валерія Мінелюк, учасниця асоціації «Обміни Лотарингія-Україна».

Асоціація запросила талановитих майстрів Мішель та Валеріана Левицьких. Мішель – француженка, а Валеріан народився в Ельзасі, але має українське коріння, вони вже 27 років займаються писанкарством. Під час ательє була і виставка робіт майстрів.

Читайте за темою: Як бути українським студентом у Франції?

«Учасники мали все необхідне, щоб написати свою писанку: писачок, віск, яйця, свічки, кольори. Так, всі по завершенню ательє, яке тривало 4 години, пішли додому з гарною писанкою. Захід пройшов у дуже теплій, дружній, а головне творчій атмосфері. Писанки у всіх вийшли дуже гарні. Діти встигли написати по кілька писанок. Сім’я Левицьких була дуже уважна до всіх і з усіма поділилася своїми секретами. Отож, враження від цього заходу дуже позитивні: приємно було зустрітися з учасниками громади, і так само побачити французів, які постійно приходять на цей захід та познайомитися з новими. Більше того, цей захід привернув увагу місцевої преси. Так, видання Репюблікан Лорен написало статтю про захід», – розповідає Валерія. GU

Поділитись

Коментарі закріті