Global Ukraine News

Перший бізнес форум діаспори: українці закордоння – найбільший інвестор в українську економіку

18-19 травня в Торгово-промисловій палаті в Києві Перший бізнес-форум української діаспори та закордонних друзів України зібрав разом представників бізнесу, українців закордоння, народних депутатів та громадських активістів для обговорення тих унікальних можливостей, що виникають за умови взаємної співпраці та синергії зусиль, для виходу українських компаній та виробництв на закордонні ринки. Не дарма ж захід відбувся під гаслом «Українці світу – для України».

Метою Форуму було напрацювання зв’язків українського бізнесу з українцями закордоння, патріотами України, допомогти в експорті української продукції та послуг на зовнішні ринки, залучити інвестиції в українську економіку, в тому числі і кошти українських трудових мігрантів та діаспори, запросити взяти участь у процесах реформування економіки України досвідчених менеджерів з середовища закордонного українства, використовуючи їхні практичні здобутки.

Читайте за темою: Іван Крулько: Найбільшими інвесторами в економіку України є заробітчани та діаспора

Понад 20 мільйонів українців закордоння та їхнє бажання долучатися до просування України дають нашому бізнесу надзвичайні конкурентні переваги, переконані учасники форуму. На початку заходу голова УВКР Михайло Ратушний зазначив: «Наші очікування від цього заходу – це проведення такої зустрічі, на якій українці закордоння могли б в неформальній обстановці поспілкуватися з українським бізнесом, обмінятися контактами та закласти основи для подальшого плідного співробітництва».

Думка, що українці закордоння – найбільший інвестор в українську економіку, звучала неодноразово. Наприклад, Іван Крулько, голова міжфракційного об’єднання «Світове українство», підкреслив, що окрім зусиль діаспори та їхнього бажання допомогти, деякі кроки має зробити і сама Українська держава, а саме – перетворити країну в інвестиційно привабливу, перестати прикриватися фактором російської агресії, а реально почати робити реформи та залучати інвесторів, допомагаючи їм на кожному етапі.

Піднімалася і болюча для українців закордоння тема громадянства. Зокрема, Президент Іспано-Української Торгової палати Михайло Петруняк наголосив: «Українці закордоння готові долучатися, вони не вимагають нічого взамін, але наша держава чомусь це хоче відкинути. Наші експати стали потрібними в інших державах, але ми, через кількох політиків-зрадників, ризикуємо відкинути їх».

Читайте за темою: Запрошуємо до участі в Національній комісії з питань множинного громадянства

Учасники форуму дійшли спільної думки про те, що активних українців в різних країнах варто долучати до просування брендів шляхом співпраці з Торгово-промисловою палатою на волонтерських умовах. Віолета Москалу, голова фундації Global Ukraine, наголосила під час свого виступу на тому, що надзвичайно цікавим інструментом розвитку бізнес дипломатії може бути й участь експатів в проекті Global Ukrainians Business Hub, який має на меті просування креативних українських брендів на закордонні ринки через платформу #MyGlobalUkrainians.

В рамках заходу відбулися також роботи по секціях, присвячених агробізнесу, експорту та імпорту й інформаційно-правових питань, та звіти представників ТПП в різних країнах світу, зокрема у Італії, Німеччині, Іспанії, Австрії, В’єтнамі, Азербайджані, Іраку та українських бізнес-рад в США, Туркменістані та Таджикистані.

Підсумком форуму став меморандум, який задекларовував намір проведення щорічного травневого форуму в різних містах України, налагодження співпраці з Торгово-промисловою палатою та інтенсивніше залучення українців закордоння. GU

 

Поділитись

Коментарі закріті