Global Ukraine News

«Почути і зрозуміти нас зможуть тільки тоді, коли ми плекатимемо свою культуру не тільки вдома, а й за межами країни», – Уляна Деркач

Автор: Альона Москалу, редактор Global Ukraine News

Проект Global Ukraine News розвиває унікальну глобальну мережу для більш системної співпраці українських лідерів з усього світу. Йдеться про створення комунікативної платформи, яка допоможе розвинути нові спільні проекти. Рубрика Global Ukrainians розповідає про новостворені пост-майданні рухи та про українських лідерів глобального масштабу, їхні внески та майбутні проекти на підтримку боротьби українського народу за свободу та за європейський вектор розвитку України.

Сьогодні ми розповідаємо про діяльність німецької студентської організації ІSAC, під дахом якої успішно діє українська група студентів та докторантів USAC і яку нещодавно очолила проактивна українка Уляна Деркач.

GU: Пані Уляно, розкажіть, будь ласка, про себе, як Ви опинились та чим займаєтесь у Німеччині?

Наразі я закінчую навчання на програмі LL.M. – це німецька магістерська програма для іноземних юристів із вищою юридичною освітою. Моя дорога до Німеччини – просто випадок. У моїх життєвих планах не було ніколи Німеччини як країни проживання, та й мову німецьку я вивчила вже у цій країні.

GU: Чи багато українських студентів навчається в університеті Кельну? Як українці адаптуються до життя та навчання у Німеччині? З якими труднощами стикаються?

На сьогодні близько 220 громадян України навчається в Університеті м. Кельна. Труднощів багато. Але всі вони вирішуються достатньо швидко та досить просто. Наприклад, мова, чи то практичні її навики. З часом ця незручність зникає, адже середовище вимагає.

Система та спосіб навчання у Німеччині для українців-початківців іноді складне питання: свобода у формуванні свого навчального року, планування особистого часу на навчання та підготовку до іспитів і водночас безупинне тренування на практичних заняттях. Свободи багато, іноді дуже багато. Та це заставляє вийти з режиму, коли за тебе все вирішили і спланували, а ти залишаєшся споживачем. Тут ти повинен бути творчим і водночас дуже пунктуальним. Цього вчишся швидко, якщо не на першому, то на другому семестрі точно.

Тут всі очікують побачити перед собою пострадянських людей, однак українці вже вийшли, чи майже вийшли, з цього кліше. Вони – європейці у всіх розуміннях цього слова. Особливо приємно те, що українці багатогранні: окрім особливої працелюбності та бажання якнайбільше пізнати невідоме, майже у кожного за плечима закінчена музична школа, або ж чудові досягнення у спорті, прочитані гори світової літератури, зокрема німецької класики, обсяг якої вражає не те що пересічного німця, але й пересічного німецького студента. Українці талановиті у всіх сферах. Це вже наш генетичний код, вироблений століттями, адже перемагають тільки кращі.

GU: Розкажіть, будь ласка, про ІSAC: яка структура, напрямки діяльності?

USAC – об’єднання, дахова організація, що на сьогодні налічує 19 іноземних організацій Університету м. Кельн. Керівний склад ІSAC: голова (з 13.12.2017 мене обрано на цю посаду), перший заступник, другий заступник та 4 члени управи з правом дорадчого голосу. Ці іноземні організації об’єдналися не за принципом приналежності до певної держави, а за принципом територіальної, мовної чи культурної спорідненості. Наприклад, українські студенти та докторанти створили українську групу, а ось студенти та докторанти з Індії, Бангладешу, Непалу створили південно-азіатську групу, студенти Австралії та Америки – створили групу, так би мовити, за принципом мовної спорідненості. Недавно виникла група студентів та докторантів з Кіпру та Греції.

Читати за темою: Як бути українським студентом у Німеччині 

Основною метою ISAC є допомога в інтеграції іноземних студентів та докторантів у німецьке університетське середовище. Також ISAC здійснює офіційне представництво інтересів всіх 19 груп на зовні, організовує міжнародні заходи на теренах та поза Університетом, налагоджує контакти з потенційними партнерами тощо.

Останній проект ISAC – символічний акт до Всесвітнього дня рідної мови. Він став особливо успішним (понад 22 000 осіб побачили його) завдяки участі 24 представників різних народів. Гадаю, попри те, що ми організовуємо цікаві проекти для ISAC, ми робимо й чудову іміджеву роботу для Університету як мультикультурного ВУЗу. Наступний наш великий проект – це мультикультурна кухня на базі Університету. Це щорічний захід, який дає можливість певній іноземній групі приготувати національні страви. Щороку у ньому беруть участь 5 іноземних університетських груп. Цього року Україна буде теж тут представлена, і завдяки рецептам знаменитого українського шефкухаря з м. Аугсбургу (Німеччина) Дениса Колесникова, буде неперевершеною та особливою. Денис надіслав нам свої чудові рецепти із власної книги «Die Ukraine kocht» («Україна готує»).

Плануємо фотопроект, який виконає німецький митець українського походження Єгор Ковальчук. Ідея дуже цікава та креативна, але з деталями ми всіх познайомимо пізніше на нашому сайті. Хочеться встигнути зробити якнайбільше цікавих проектів, щоб по закінченню моєї каденції, як голови дахової організації, Україну згадували якнайкраще: можливо з роками мого прізвища не пам’ятатимуть, але чітка асоціація з Україною залишиться назавжди.

                                                                                                                                                        Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті