Global Ukraine News

Публічна дипломатія в Барселоні (Іспанія): інтерв’ю з Ольгою Дзюбан

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Проект Global Ukraine News розвиває нову глобальну мережу для більш системної співпраці українських лідерів з усього світу. Йдеться про створення комунікативної платформи, яка допоможе розвинути нові спільні проекти. Рубрика Global Ukrainians розповідає про новостворені пост-майданні рухи та про українських лідерів глобального масштабу, їхні внески та майбутні проекти на підтримку боротьби Українського народу за свободу та за європейський вектор розвитку України. Для кращого розуміння ситуації у Іспанії, ми звернулись до глобальної та проактивної українки – Ольги Дзюбан.

GU: Пані Ольго, як Ви переїхали до Іспанії?

Це був 2003 рік. Думки про те, що щось потрібно міняти в житті,  давно вже не давали спокою. Створилась не дуже прийнятна фінансова ситуація. Я –  вдова  з двома  дітьми  в маленькому провінційному містечку з невеликою, м’яко кажучи, зарплатою не в силі була дати своїм дітям те, чого прагнула. Старша дочка  в той час уже навчалась у вищому навчальному закладі України, а син щойно закінчив школу. Грошей навіть на поїздку на навчання не було. Прийшлося приймати рішення. Взяла сина і поїхала. Дуже боялася. Знала, що на чужині мене ніхто не чекає з відкритими руками, і все ж… зважилася.

GU: Розкажіть, будь ласка, про Вашу організацію та громаду українців в Іспанії. Які Ваші основні проекти та напрямки роботи?

Ще в Україні попри те, що працювала, займалася суспільною роботою. Була головою районного жіночого клубу «Надія». Я люблю людей, мені подобається організовувати якісь заходи. Я радію, коли бачу задоволені обличчя, коли можу допомогти комусь чи одежею, чи порадою.

Після 4 років перебування в Барселоні, познайомилась із Президентом асоціації «Casa Eslava» Meri Illich. З тих пір організовувала безкоштовні курси іспанської мови, вечори поезії, вечори відпочинку для дорослих, свята  для дітей, вечорниці.

Читайте за темою: Публічна дипломатія в Країні Басків (Іспанія): інтерв’ю з Оксаною Дем’янович та Юлією Прокопенко

У грудні 2010 р. при цій же асоціації створили український департамент «Джерело». Тоді ж і подали документи на створення Закордонного українського навчального закладу Міжнародної Української школи «Мрія», директором якої призначили Світлану Школьну. З тих пір максимум наших зусиль було спрямовано на освіту українських дітей за кордоном. А це – і приміщення, і підбір кадрів, і підручники, і програми…

Через півроку, в зв’язку із сімейними обставинами попереднього директора, змушена була взяти керівництво школи  на себе і була директором 3 роки. За цей період школа виросла із десятка дітей до сотні та до 16 чоловік педагогічного персоналу. Мені вдалося знайти постійне триповерхове приміщення школи, чим дуже задоволена, бо це дуже не просто зробити в Барселоні.

Тим часом подали документи на створення самостійної асоціації і вже 1 серпня 2012 року отримали резолюцію Уряду Каталонії, Департаменту юстиції про створення Української асоціації «Джерело», президентом якої я є по цей день.

Основні напрямки діяльності нашої Асоціації: допомога громадянам України адаптуватися в Іспанії (мова, документи, робота, контакти….), презентація української культури, культурний взаємообмін, українська освіта, співпраця з іспанськими асоціаціями.

Крім цих основних напрямів, є й допомога біженцям, дітям сиротам, інвалідам та пораненим під час Майдану, військових дій  на сході України та ін.

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті