Global Ukraine News

Публічна дипломатія в Барселоні (Іспанія): інтерв’ю з Ольгою Дзюбан

GU: Чи є у Вас однодумці, партнери серед іспанців чи місцевої влади, місцевих організацій?

Яка б людина не була  талановита, сама по собі вона не варта нічого. Тільки в підтримці, спільними зусиллями із громадою можна досягти якогось успіху. Я щиро вдячна усім, хто допомагає у здійсненні планів асоціації. Це є і постійні люди, на яких можна завжди покластися, а є люди, які допомагають інколи, при можливості чи при бажанні. Адже асоціація – добровільне об’єднання і люди йдуть сюди тільки за покликом власного серця.

Читайте за темою: Публічна дипломатія в Естонії: інтерв’ю з пані Вірою Коник

Велика подяка: Генеральному Консулу України в Барселоні Оксані Драмарецькій, яка завжди знайде час для громади, вислухає та порадить; Андрію Якубуву – члену президії Всесвітньої координаційної Ради, культурному промоутеру української мови у Валенсійському університеті, координатору федерації по встановленню пам’ятника Івану Франку в Мадриді, засновнику українського часопису «Надсегурська Україна»; Михайлу Петруняку – Голові Федерації українських асоціацій в Іспанії, Представнику Торговельної Палати України в Іспанії за постійну підтримку; Ользі Лаврентьєвій – шеф-повару за безкорисливу працю, добре і щире серце, яка ніколи не відмовить у допомозі. Та багатьом, багатьом  іншим.

Наша асоціація давно співпрацює з іспанськими асоціаціями, такими як «Tanu» (Josep Muñoz), «Aniarcu» (Josep Maria Rocamora), «Taras Schevchenko» (Joan Cerezo),  Jorge Madtin (викладач одного з  університетів Мадриду).

Хочу подякувати:

  • Celia Montserrat – Референт комерції та туризму районного Управління послуг населенню району  Барселони  Nou  de Barris;
  • Oriol Amorós i March – секретар з питань рівності, міграції та громадянства Уряду Каталонії;
  • Gema Sanz Pardo – начальник департаменту мерії Барселони з питань відносин з громадськістю, опіки правами громадян, участі та прозорості;
  • Laura Pérez Sanz – керівник відділу з питань  відносин з громадськістю, опіки правами громадян, участі та прозорості м. Барселони;

Читайте за темою: Публічна дипломатія в Лондоні: інтерв’ю з Мариною Песенті

GU: Які Ваші враження щодо розвитку подій чи реформ в Україні?

Те, що змінювати щось у житті країни треба, це зрозуміло. Я майбутнє бачу все-таки за молодими. Думаю, що коли ми будемо думати про Україну як про країну своїх дітей, зміни на краще прийдуть швидше.

GU: А яка Ваша мотивація організовувати, просувати, популяризувати якимось чином Україну?

Не хочу говорити високопарно. Роблю це від серця, тому що мені це подобається. Це все одно,  що пояснювати, чому я люблю маму.

GU: Наскільки велика російська пропаганда у Вашій країні?

Мені важко судити, будучи не в Україні, але з огляду на те, що я бачу в інтернеті – велика. Дуже велика. Втрачено занадто багато дуже цінного часу для розвитку української мови та культури. Більше коштів та зусиль потрібно вкладати саме у цей напрямок. Думаю, що ще не достатньо працює українська «пропаганда», телебачення, преса.

GU: Як ставляться жителі та медіа до подій в Україні?

Багато іспанців власне завдяки саме цим страшним подіям на Україні почули вперше про нашу державу. Багато нам співчувають і підтримують, багато допомагають.

Розкажу одну невеличку історію. Ми збирали допомогу нашим воїнам на Донбас. Знали усі українці, розказували своїм знайомим та друзям-іспанцям. Одного разу хтось подзвонив у двері. Відкриваю. На порозі стоїть дівчинка-іспанка, у руках величезна пачка памперсів для важкохворих. Каже: «Мені тато казав, що ви збираєте посилку на Україну. Я Вам принесла ось це. Потрібно?». Я їй кажу: «Так. Звичайно. Дуже дякую тобі».

Читайте за темою: Український Клуб у Сінгапурі – місце, де кожен українець може зустріти своїх однодумців, співвітчизників, друзів

А дівчинка тим часом витягує з-за дверей ще таких 4 величезних пакунки. І зникла. Я була схвильована і навіть не запитала її  імені.  Думаю, що таких прикладів можна зібрати багато. Дякую нашим друзям за підтримку і співчуття.

Дуже надіюсь, що вже скоро, завдяки спільним зусиллям усіх українців, які живуть в Україні чи за кордоном, прийдуть хороші зміни і Україна стане процвітаючою європейською країною. GU

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті