Global Ukraine News

«Версальське захоплення» або що ми робимо для історичної точності?

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Тиждень тому під час візиту Володимира Путіна до Франції російський очільник у своїй промові ухитрився назвати Анну Ярославну, дочку київського князя Ярослава Мудрого, «русской». «Накладати лапу» та привласнювати собі чуже – звична тактика «російського ведмедя», як і переписування історії та спекулювання минулим.

Проте Анна Ярославна – знана фігура у самій Франції, вона – прабабця 30-ти французьких королів, «перша емігрантка з України», за висловом Владики Бориса Гудзяка з УКУ. А тому питання полягає не стільки в тому, що сказав російський очільник, а в тому, що ми, українці, та держава Україна робить для того, щоб нашу історію було не так легко перекрутити чи й взагалі вкрасти.

Інтернет-баталії: Україна та Росія

Уже кілька днів поспіль користувачів мережі веселить сварка між акаунтами України та Росії в Твіттері. Обмін репліками, як видається, почався зранку, коли «Україна» твітнула «Росії» малюнок, з текстом, що у 1051-му році, в час вінчання Анни Ярославни із королем Франції Генріхом Першим, на території майбутньої Москви стояв ліс. У відповідь «Росія» відповіла, що у той же час у Новгороді вже було збудовано величний храм Софії. В хід пішли меми з «Сімпсонів» та ілюстрування зі знаменитого британського серіалу «Шерлок», а до суперечки навіть російське МЗС підключилося.

Читайте за темою: Королева Анна, Версальський палац та брехливі ЗМІ Росії: які висновки для України з зустрічі Путіна та Макрона?

А дехто припускав, що наступною мішенню Путіна стане українська Роксолана, та й уже підготували відповідний мем на цю тему, де турецький очільник Ердоган пояснює Путіну, що навіть неосвічені турки в курсі, що Роксолана — українка.

Те, що український гумор не раз дозволяв нам обійти інформаційні атаки чи викривлення Кремля, – факт відомий. Але якщо відставити жарти в сторону, то побачимо, що на офіційному сайті МЗС України, в розділі заяв немає нічого на цю тематику.

У Фейсбук Дмитро Шимків з Адміністрації Президента написав: «Мої дорогі французькі друзі, президент Росії Путін намагався ввести вас в оману сьогодні – Анна Київська, королева Франції, з Києва, не з Москви (на той час Москви навіть не існувало)».

Громадськість та кінематограф на сторожі історичної правди

Та українці Франції випередили Путіна ще задовго до його недолугої заяви, адже в містечку Санліс функціонує цілий культурний центр Анни Ярославни. Як бачимо, поки наша влада гасить пожежі, громада грає на випередження.

Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті