Global Ukraine News

Заява учасників мережі Global Ukrainians про неприпустимість тиску на Фундацію «Відкритий діалог» у Польщі

Учасники мережі Global Ukrainians стурбовані нещодавніми повідомленнями (які ніяк не підтвердженені доказами) окремих урядових засобах масової інформації Польщі про підозри певних зв’язків Фундації «Відкритий діалог» із російськими спецслужбами та масове викривлення інформації щодо подій під час Євромайдану.

Активісти Фундації «Відкритий діалог» (Польща) – активні народні дипломати України та партнери мережі Global Ukrainians, адже ми разом просуваємо українську культуру та боремося проти російської пропаганди щоденно протягом останніх кількох років.

Активна громадська позиція не дозволила Фундації залишатися осторонь важливих подій в Україні – активісти «Відритого діалогу» долучалися до подій Євромайдану, виходячи як на безпосередні інформаційні акції, так і підтримуючи учасників Революції Гідності в Україні.

З початком кривавої російської агресії на Донбасі Фундація «Відкритий діалог» підтримувала кампанію #LetMyPeopleGo на захист ув’язнених за політичними мотивами в російських тюрмах громадян України. На даний час вони є одними із найвідданіших адвокатів «в’язнів Кремля» на міжнародній арені та послідовно просувають питання розширення санкцій проти Російської Федерації в ЄС та США.

Читайте за темою: Наталка Панченко: розмови з польською стороною будуть дуже залежати від того чи вдасться налагодити ефективний польсько-український діалог

Крім того, розуміючи важливість консолідації зусиль українців по всьому світу задля розвитку нашої Батьківщини, Фундація була учасником, а окремі її активісти безпосередньо допомагали в організації роботи усіх Форумах Global Ukrainians, долучалися до напрацювання стратегічних документів мережі Global Ukrainians та щоденно просувають інтереси українського народу на глобальному рівні.

Фундація Global Ukraine спільно з Фундацією «Відкритий діалог» організували українську прем’єру віртуальної подорожі до Чорнобиля, створеної польськими провідними розробниками, і допомагали дітям зі шкіл, які знаходяться поблизу Зони відчуження. Такі дії в цій сфері – одні з найбільш послідовних та помітних в Україні.

З огляду на все це, нам дуже дивно читати повідомлення окремих урядових засобах масової інформації про нібито зв’язки Фундації «Відкритий діалог» із російськими спецслужбами. Підкреслюємо, що ці повідомлення ніяк не підтверджені доказами. Дискредитаційна кампанія проти Фундації «Відкритий діалог» та ряду інших організацій як «Акція Демокрація», «Обивателі РП» у Польщі була розпочата внаслідок їхньої активної підтримки масових громадських протестів проти контролю судової влади. Останнім часом у медійному просторі надзвичайно викривлено висвітлюються також події Євромайдану – не як звільнення української держави з-під руйнівної та корумпованої влади Януковича, а як «кривава революція», якою зараз лякають громадян Польщі, через що зростають антиукраїнські настрої та розгортаються запеклі дискусії в соціальних мережах.

Читайте за темою: Результати прес-конференції «Три роки після Майдану: тривожні дзвіночки для прав людини»

Відповідно, наразі звучать заклики від окремих вищих посадових осіб Польщі до проведення необґрунтованих додаткових податкових перевірок Фундації «Відкритий діалог» і навіть до позбавлення її реєстрації в якості неприбуткової організації. Аналогічного тиску за участь в масових громадських протестах зазнають й ряд інших громадських організацій Польщі.

Такі речі просто неприпустимі в демократичній, європейській країні, якою є Польща. Утиски громадських активістів та необґрунтовані звинувачення проти них не лише ускладнюють розвиток польсько-українського діалогу, але породжують хвилю ненависті до української культури, перешкоджають згуртуванню української громади та включенню українців Польщі до числа громадських активістів сусідньої країни. Більше того, такі дії створюють небезпечні прецеденти та можуть призвести до небезпечних суспільних змін, як це було в Російській Федерації після тривалої кампанії дискредитації громадських організацій.

Польща – не просто один із найбільш активних зовнішньополітичних партнерів України, для всього українського народу ця країна є свого роду орієнтиром та дороговказом для змін та реформ. Ми щиро віримо, що дії щодо дискредитації Фундації «Відкритий діалог» та викривлення подій Євромайдану будуть припинені, засуджені і більше не матимуть місця та не зможуть зашкодити іміджу Польщі в Україні (i в світі) та подальшому розвитку двосторонніх взаємин. GU

Поділитись

Коментарі закріті