Global Ukraine News

Україна в медіа-просторі Республіки Корея: серпень 2017 року

Автор: Андрій Рижков (Andrii Ryzhkov)

У цій розвідці йдеться про образ України, що сформувався в медійному просторі трьох впливових видань Республіки Корея в серпні цього року. Отже, аналіз новин найпопулярніших часописів свідчить, що “Чосон Ільбо” в серпні згадав про нашу державу 10 разів, “Джунґан Ільбо” – 11, а “Донґа Ільбо” – 24. Таким чином, цього разу спостерігається збільшення кількості аналізованих статей у порівнянні з попереднім місяцем. У такий спосіб матеріал було розподілено за основними рубриками.

Як бачимо, найбільше інформації припадає на категорію “Міжнародні відносини”, яка цього разу значно випереджає решту рубрик. Подібна концентрація новин, як з’ясувалося, пов’язана з темою випробувань ракет КНДР, на чому детальніше зупинимося далі. Про сентимент матеріалів трьох аналізованих видань можна дізнатися з наступного графіка.

Коротко зупинимося на основному змісті новин.

Отже, у галузі міжнародних відносин найбільшого резонансу набула публікація New York Times про гіпотетичний зв’язок між українськими аерокосмічними технологіями та північнокорейською ракетною програмою. Більшість матеріалів рубрики присвячені реакції на новину українського істеблішменту та світу. Зокрема, О.Турчинов заперечив можливість передачі технологій режиму, а керівництво “Південмашу” вважає, що двигун вітчизняного виробництва міг бути скопійований. До слова, за інформацією (вже колишнього) голови Державного космічного агентства України Ю.Радченка, українські розробки були застосовані для виготовлення російських “Циклонів”, які й могли бути передані Пхеньяну.

Читати за темою: Імідж України у медіа-просторі Республіки Корея: липень 2017 року

Зі свого боку П.Порошенко заперечив можливість надання технології Північній Кореї, водночас наказавши провести розслідування. Глава держави вважає, що відповідна публікація у New York Times відіграє роль інформаційної завіси, за якою, ймовірно, ховається участь Росії у ядерній і ракетній програмі КНДР.

За даними південнокорейських ЗМІ, зазначену тему не оминули увагою і світові інформагенства. Зокрема, CNN опублікувала дані про те, що в 2011 році українські правоохоронці затримали двох північнокорейських шпигунів, які намагалися вкрасти відповідну технологію. До слова, за даними одного з аналізованих щоденників, інформація про зазначені спроби режиму заволодіти розробками фігурувала 6 років тому у звіті ООН.

Спеціалісти з США вважають, що в КНДР могли самостійно винайти відповідний двигун, а британські аналітики припускають, що Пхеньян міг придбати його на чорному ринку у кримінальних угруповань.

Видання “Донґа” вбачає у заявах США про можливість передачі Україні летальної зброї помсту Кремлю за його наміри депортувати 755 дипломатів. У свою чергу, подібні гучні заяви Росії, за інформацією зазначеного часопису, стали відповіддю на посилення санкцій Конгресом США за вторгнення в Україну та анексію АРК. Та ж газета згадує й про інші злодіяння путінського режиму – ведення гібридної війни з нашою державою, а також про кібернетичне втручання у вибори європейських країн і використання пропагандистських ЗМІ.

Цікавим видається той факт, що деякі південнокорейські спеціалісти застосовують у своїх коментарях термін “війна” на противагу типовому для преси штампу “конфлікт”, у відповідних публікаціях Крим фігурує як “анексована” українська територія, а в деяких статтях йдеться про присутність “російських солдатів” на Донбасі.

До негативних новин належить інформація про збиття рейсу МН17 в небі над Донбасом. І хоча зазначається, що це було зроблено ракетою російського виробництва, втім, українській владі закидають те, що вона не закрила небо для пасажирського авіатранспорту.

Аналізовані південнокорейські видання також пишуть про обшук в домі Манафорта, відомого скандалом через зв’язки з “Партією регіонів”. До інформації про двосторонні відносини можна віднести статтю про участь київських держслужбовців у семінарі, під час якого вони переймали досвід сеульських колег в галузі адміністрування пасажирського транспорту, систем каналізації та оподаткування.

У новинах про безпекову ситуацію згадується загибель в Києві опозиційного путінському режиму Дениса Вороненкова. В негативному ключі сприймається новина про заборону корейського МЗС своїм громадянам подорожувати Україною, яка, на думку зазначеного відомства, разом з Косово та деякими регіонами Туреччини становить “небезпеку” для туристів цієї далекосхідної країни.

В статтях рубрики “Суспільство” зазначається про нашумілу подорож українських школярів до Росії, яка планувалася однією з київських шкіл. Також пишуть про завершення демонтажу пам’ятників Леніну по всій країні.

У галузі спорту згадують боксера Василя Ломаченка, тенісистку Еліну Світоліну, борця Дмитра Цимбалюка та тенісиста Іллю Марченка.

В рубриці “Інше” фігурує новина “Чосон Ільбо”, автори якої поєднали в одному матеріалі несумісні речі. З одного боку, вони пишуть про ДТП, що сталося в “російському Криму”, а з іншого – подають інформацію про анексію АРК Кремлем.

І наостанок наводимо інформацію про новини, присвячені лише Україні або ті матеріали, в (під)заголовках до яких безпосередньо фігурує назва нашої держави, її територіальні складові, імена українців тощо.

Отже, цього разу безпосередньо нашій державі присвячена друга частина всіх аналізованих статей. Йдеться про суттєве збільшення зазначеного показника у порівнянні з минулим місяцем. Щоправда, подібна увага пояснюється темою ракетної програми КНДР, яка належить до однієї з життєво важливих, а тому й приорітетних для південнокорейського суспільства. GU

 

Поділитись

Коментарі закріті