Global Ukraine News

Іноземні ЗМІ про Україну: авіапровал, втручання у вибори 2.0. та членство в НАТО

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News пропонує вибірку статей англомовних ЗМІ, які у період з 10.07 по 16.07 набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися: відносин зі Сполученими Штатами, розширення кооперації з НАТО, надзвичайно смачної кухні та авіапроколів.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: «па-па» Росія, смерть Блаженнішого Любомира та «терористичний напад» у Києві

Заокеанські перспективи

Резонанс викликала зустріч Петра Порошенка та Генерального секретаря НАТО у Києві. Пан Столтенберг був у столиці України спільно з Послами Північноатлантичної ради НАТО, які відзначали двадцяту річницю з часу підписання Особливого партнерства між НАТО та Україною.

Найбільш резонансний матеріал щодо цього візиту був опублікований на сайті www.npr.org із назвою «Україна поновлює зусилля щодо членства в НАТО попри заперечення Москви» (1985 пунктів резонансу).

Україна має намір почати переговори з НАТО щодо можливого членства в західному альянсі, тобто зробити те, що довгий час викликало російський гнів, пишуть автори матеріалу. Під час спільної прес-конференції з Порошенком в понеділок (10.07) Генеральний секретар НАТО також закликав Росію вивести свої війська з України та заявив, що альянс буде постачати обладнання для захисту України від кібератак, зазначає видання, додаючи, що 69% українців підтримують вступ до НАТО.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: суперечка в Twitter, Путін-об’єднавець та Нідерланди

Та ще більш резонансна заокеанська тема стосувалася нових коментарів з приводу нашумілих у січні 2017 року заяв щодо причетності України до виборів у США. Матеріали набирали по 13 та 14 тисяч пунктів резонансу на шпальтах провідних закордонних видань.

Публікації стосувалися коментаря заступника прес-секретаря Білого Дому Сарі Сандерс: «Якщо вам потрібен приклад проведення кампанії в координації з іншою державою або іноземним джерелом – шукайте його в Демократичному національному комітеті, який насправді координував опозиційні дії з українським посольством». Вважалося, що українська сторона вчиняла такі дії в якості подяки американцям за аналогічні кроки під час Євромайдану.

New York Times: смаколики по-українськи та фейл з Rуаnair

Одразу дві публікації з New York Times потрапили до списку найрезонансніших. «Зробіть Україну наступним пунктом призначення щодо їжі» пише оглядач Блеклі Треттенере з резонансом 2051 пункт.

У статті автор ділиться своїми враженнями від «несподівано казкового Львова, стиль бароко якого розбиває всі стигми конфліктної і воєнної пострадянської країни, як думає більшість» та «недооціненого золотоверхого Києва з грандіозними будівлями, багатими соборами».

Автора вразила різноманітна українська кухня, особливо банош, борщ, голубці, пампушки, алкогольні настоянки, вареники, млинці. А також традиції карпатського, гуцульського весілля.

«Ця безтурботна країна має деякі з найбільш мальовничих пейзажів, які я бачив, а також деякі з найбільш привабливих продуктів, які я мав приємність скуштувати», – йдеться у матеріалі.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: санкції проти Вконтакте, надзвичайний дизайн дому в Карпатах та напад на ЛГБТ парад

Інший матеріал мав опозиційну тональність та стосувався провалу переговорів з авіаперевізником Rуаnair. Окрім загальних фактів про перебіг переговорів, згадуються і МАУ Ігоря Коломойського. Автори натякають на те, що зусиллями саме цієї компанії переговори провалилися, а представник аеропорту «Бориспіль» не відразу надав коментарі.

Такими були найбільш резонансні матеріали про Україну за минулий тиждень. Матеріали, попри різну тональність інфоприводів, мали нейтральний стиль подачі. Пропаганда ж цікавилася в свою чергу навчаннями «Морський бриз» на узбережжі України. Очевидно, сусіди судять по собі, та й побоюються щоб на них не напали американські «зелені чоловічки». GU

Поділитись

Коментарі закріті