Global Ukraine News

Образ України в мексиканській пресі: червень 2017 року

Андрій Рижков (Andrii Ryzhkov)

У розвідці аналізується образ України, що утворився в медіапросторі трьох впливових видань Мексики в червні цього року. Отже, газета «Ель Універсаль» згадала про нашу державу у 19 матеріалах, а часописи «Міленіо» і «Ла Хорнада» – у 9 і 6 публікаціях відповідно. Нижче подається розподіл новин за відповідними рубриками.

Як і минулого місяця, категорія «Інше» знову обігнала рубрики «Міжнародні відносини» і «Спорт» за кількістю матеріалів. Про сентимент аналізованих статей кожної з трьох газет можна дізнатися з наступного графіка.

Загальний тон новин – нейтральний. Позитивний сентимент пов’язаний зі спортивними досягненнями.

У новинах рубрики «Міжнародні відносини» повідомляється про продовження санкцій ЄС та США проти РФ, а також про зустріч Порошенка і Трампа. Також пишуть про те, що Манафорт підтвердив отримання від «Партії регіонів» 17 млн. доларів як винагороду за консультації.

У новинах категорії «Культура» згадують – до слова, вже не вперше – про Мілу Йовович як про українську акторку. Також анонсують виступ театрального колективу з України під час культурного фестивалю в мексиканському місті Сальтійо, що триватиме з 14 липня по 6 серпня.

У новинах категорії «Спорт» згадують про Еліну Світоліну як про п’яту ракетку світу, а також пишуть про чергові перемоги української тенісистки. Крім того, повідомляють, що Київ прийматиме фінал Ліги чемпіонів 2018 року.

Читати за темою: Україна в дзеркалі мексиканської преси: травень 2017 року

У матеріалах рубрики «Інше» зазначають, що Чорнобильська зона стала об’єктом «нездорового туризму». Найбільше уваги аналізовані часописи приділили темі нашумілого вірусу Petya та шкоді, завданій ним. Пишуть також про штрафні санкції проти України, застосовані організаторами Євробачення через незабезпечення участі кандидатки від РФ. Громадяни Венесуели, що протестують проти режиму Ніколаса Мадуро, натхнені стрічкою «Зима у вогні», переймають досвід виготовлення захисних елементів для тіла з підручних матеріалів, як це робили українці під час Євромайдану.

До матеріалів «Безпекової ситуації» зараховано новину про вибухівку на території посольства США в Києві.

І наостанок наводимо інформацію про новини, присвячені лише Україні або ті матеріали, в (під)заголовках до яких безпосередньо фігурує назва нашої держави, її територіальні складові, імена українців тощо.

Отже, у червні трохи більше половини проаналізованих статей присвячена якщо не безпосередньо нашій державі, то принаймні пов’язана з нею. Як бачимо, відбулося зростання кількості статей в рубриці «Інше» через інформацію про вірус.

Поділитись

Коментарі закріті