Global Ukraine News

Іноземні ЗМІ про Україну: санкції проти Вконтакте, надзвичайний дизайн дому в Карпатах та напад на ЛГБТ парад

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News пропонує вибірку статей англомовних ЗМІ, які у період з 15.05 – 21.05.2017 набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися: нападу на парад ЛГБТ в Харкові, чемпіонату з комп’ютерних ігор та дому, спроектованого українським архітектором Сергієм Махном. А пропаганда цікавилася забороною російських сайтів. Також зазначимо, що кількість резонансних матеріалів про Україну за вибраний період знизилася і в порівнянні зі звичайними тижнями, і з тижнем-Євробачення.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Євробачення в Україні: від вболівання за улюблених виконавців до витівки пранкера

Нові ідеї українських архітекторів в найкрутішому журналі по дизайну

Матеріал про стильний, сучасний дім архітектора Сергія Махно в українських горах набрав 1983 пунктів резонансу та був опублікований на www.dezeen.com. Будинок – в стилі мінімалізму, а проект має назву Rose House. Дім створений з бетону та скла, а його площа 160 кв.м.

Структура була розроблена для потенційного клієнта, якого студія уявляє собі, як успішного «сучасного кочівника», який «керує своєю власною компанією, живе в мегаполісі, але час від часу хоче втекти від галасливого міста».

Будинок має величезні панорамні вікна, що через які видно красу Карпат та басейн, який розділяє зовнішній та внутрішній простори. Дивлячись на басейн, клієнт буде бачити 1,8-метрову бронзову і скляну скульптуру людини, спроектовану українським художником Назаром Біликом.

Всередині архітектори створили «вільну» структуру з рухомими стінками, які будуть перетворювати функціональну область у відкритий простір для спілкування.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: колишній сепаратист, Арка дружби та «гоніння на ветеранів»

Важливо зазначити, що стаття була розміщена в dezeen – найбільш популярному та впливовому журналі про дизайн та архітектуру (за даними статистичної компанії Alexa), який має чимало премій в сфері журналістики та видавництва. Число відвідувачів сайту сягає 2,5 млн. в місяць.

Чемпіонат комп’ютерних ігор та напади на «різноманіття»

Продовжуються і обговорення недавнього чемпіонату по Dota 2, який відбувся в Києві. Новий епізод True Sight тепер доступний, і всіх вболівальників запрошують заглянути за лаштунки з командами OG і Virtus.pro, і поглянути на їхню боротьбу під час Grand Finals у Києві, пише сайт blog.dota2.com із резонансом 3598 пунктів.

Про насильницький напад на ЛГТБ парад у Харкові писало www.pinknews.co.uk. Матеріал набрав 798 пунктів резонансу. Нападники зірвали мітинг ЛГБТ в Україні, травмували поліцейських і підпалили веселковий прапор, пишуть автори.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: колишній сепаратист, Арка дружби та «гоніння на ветеранів»

Інцидент стався менш ніж за тиждень після того, як Україна приймала Євробачення під гаслом «Celebrate Diversity». Близько 30 людей, деякі прикривали обличчя, штурмували демонстрацію. Четверо з нападників були взяті під варту і можуть постати перед судом.

А як же без Вконтакте?

Хто про що, а пропаганда про російські сайти. До речі, матеріали на цю тематику в західних ЗМІ не набирали високих пунктів резонансу. Україна заборонила найбільш популярні соціальні мережі, тому що вони знаходяться у власності росіян, пише RT.

Росії належить Vkontakte (VK.com), пошукова система Яндекс і Однокласники (OK.ru), які використовує більш ніж половина населення України, і які набагато більш популярні, ніж конкуренти Facebook і Google, пише видання. Пропагандисти також висловлюють припущення про те, що такі дії Порошенка можуть викликати супротив серед населення та нагадують про заборону кількох російських ЗМІ і телеканалів, в тому числі РБК, ВГТРК, ТНТ, Russia Today.

Читайте за темою: Рішення Суду ООН: реакція іноземних ЗМІ

Такими були найбільш резонансні матеріали про Україну. Варто відзначити особливо матеріал про дизайнерський дім, адже він якраз і служить для перенесення акценту в українській тематиці на те, що в України – надзвичайний потенціал у сфері креативної економіки та вміння створювати надзвичайні, стильні та сучасні речі. GU

Поділитись

Коментарі закріті