Global Ukraine News

У Римі відроджують український монастир

В Італії, а саме у Римі відроджують забутий український монастир Святого Теодора Студита. Про це повідомляє Радіо Свобода.

«У мальовничій місцевості біля озера Альбіно неподалік Рима є український куточок – монастир Святого Теодора Студита «Стадіон» і однойменна церква. Про цей духовний осередок мріяв митрополит Андрей Шептицький, реалізував його плани наступник – Блаженніший Йосип Сліпий, та останні десятиліття маєток був забутий і занедбаний. Нині зусиллями Української греко-католицької церкви, Посольства України при Святому престолі та місцевих активістів обійстя намагаються відродити», – йдеться у повідомленні.

Читайте за темою: У Римі відбулася Хресна дорога за Україну

Аби відновити тут монашу діяльність і повернути історичну святиню УГКЦ до життя покликали із Греції ієромонаха Ореста Козака.

«Цей монастир не є для мене. Цей монастир – для українців, нам лежить на серці, щоб він їм прислужився і в духовному плані, і представляв Італії не лише літургічну спадщину української церкви, але й національну культуру українців. Ідей багато, але без допомоги громади їх не можна буде реалізувати“, – наголосив він.

Орест Козак вже майже рік опікується монастирем. В його планах – організувати в стінах храму іконографічну школу візантійської традиції, іконописну майстерню, проводити міжнародні конференції та літні табори для молоді.

Читайте за темою: В Римі пройшов марш проти російської агресії в Україні

Як відомо, нинішня структура монастиря має облаштовані кімнати готельного типу для проживання 30 осіб. Решта приміщень споруди, зокрема, церква Святого Теодора Студита потребує капітального ремонту. Через аварійний стан храму там не можна проводити недільні літургії для вірян. Спільними зусиллями церква й дипломати шукають фінансові можливості для реставрації.

Поділитись

Коментарі закріті