Global Ukraine News

У британському університеті триває виставка про «ленінопад»

В Університеті Ессекса (Велика Британія) триває проект «ПАДІННЯ: Революція – Пропаганда – Повалення ідолів», який присвячений створенню та розвінчанню культу особистості Володимира Леніна на прикладі українського «ленінопаду».

ПАДІННЯ – це виставково-дослідницький проект, що висвітлює культ Леніна від його витоків (з ранніх років радянської держави і примусового обожнювання комуністичного діяча в умовах тоталітаризму) до його остаточного знищення під час «ленінопаду» в сучасній Україні.

Мистецтво радянської пропаганди, втілене у творах відомих митців радянського авангарду – Олександра Родченка, Густава Клуціса та Сергія Ейзенштейна (картинах, фотографіях, плакатах та фільмах) та соцреалістичних полотнах і скульптурах представлено поряд із роботами сучасних фотографів Нілса Акермана і Дональда Вебера, що задокументували декомунізаційні процеси в Україні останніх років.

Читайте за темою: Що вдалося в сфері української декомунізації?

Експозицію доповнює модель вказівного пальця Володимира Ілліча довжиною 4 метри, частина уявної скульптури вождя, що мала прикрасити незбудований Палац Рад у Москві, демонструє абсурдність гігантоманських задумів комуністичного керівництва та прірву між гучними декораціями і реальністю.

Демонтуючи своїх Ленінів, Україна стала поряд з такими країнами як Південно-Африканська Республіка, Сполучені Штати Америки та Велика Британія, де обговорюється питання перегляду символіки публічного простору та виключення з них монументів колонізаторам та рабовласникам. Метою виставки є критичне осмислення революційних подій 1917 року – і комуністичної іконографії – в контексті трансформаційних процесів, що охоплюють світ сьогодні.

Кураторками виставки виступили Джессіка Твайман, директор галереї Art Exchange, Університет Ессексу та Мирослава Хартмонд, науковий співробітник Центру міжнародних досліджень Оксфордського університету та власниця київської галереї Triptych: Global Arts Workshop.

Читайте за темою: У Канаді створять пам’ятник «ленінопаду»

Заснований у 1965 році, м. Колчестер, Університет Ессексу один із перших створив кафедру з вивчення політики і культури Радянського Союзу. Виставку супроводжує програма освітніх заходів та міжнародна наукова конференція. Art Exchange – виставковий майданчик на території університетського містечка, різноманітна програма якого включає міжнародні виставкові проекти, лекторії, кінопокази та ін.

Виставка триватиме до 4 листопада.  Додаткова інформація за посиланням: http://www.artexchange.org.uk/exhibition/fallen. GU

Поділитись

Коментарі закріті