Global Ukraine News

Культурно-мистецький проект «Під Зорею Пінзеля» відбувся у Львові

У рамках Форуму видавців у залах палацу Потоцьких Львівської галереї мистецтв відбувся культурно-мистецький проект «Під Зорею Пінзеля». Про це повідомив куратор проекту – меценат, віце-президент Міжнародної торгової палати ICC UKRAINE, власник музею ексклюзивних ретро-авто «Ретро-кортеж» та етногалереї автентичних ужиткових речей «Спадок» Тарас Демкура.

«Свято «Під Зорею Пінзеля» перевершило всі сподівання!!! Дякую всім-всім – ми разом подарували сотням львів’ян та гостям міста масу позитивних емоцій та нових відкриттів! Кожен міг доторкнутися до творчості Яна-Георга Пінзеля, славетного майстра українського бароко, зовсім в нетрадиційному форматі», – зазначив Тарас Демкура.

Мета проекту – збереження  та популяризація мистецької спадщини Іоана Георгія Пінзеля – знаного українського скульптора середини XVIII століття, представника пізнього Бароко і Рококо.

У межах проекту також відбулась презентація другого видання альбому «Таїна Пінзеля» Віри Стецько, демонстрація документального 10-ти хвилинного фільму «Таїна Пінзеля– від Бучача до Лувру», показ авторської колекції одягу «прет-а-порте» Арт-студії Івони Лобан «Пінзель. Львів. Бароко» та концерт співачки Оксани Мухи.

Дзеркальна зала Палацу Потоцьких була переповнена бажаючими прийняти участь у презентації сучасного альбому «Таїна Пінзеля» в рамках культурно-мистецького проекту «Під Зорею Пінзеля», що присвячений творчості майстра барокової культури 18 століття Яна-Георга Пінзеля.

Презентацію відкрив Міністр культури України Євген Нищук, який у своїй вітальній промові наголосив про важливість таких видань для промоції нашої культурної спадщини, а також наголосив про підтримку в майбутньому таких починань та меценатів на державному рівні.

Голова Тернопільської ОДА Степан Барна відзначив про важливість культурної спадщини Пінзеля, який став гідною візитівкою Галичини і являється нашим культурним здобутком і попросив пана міністра про необхідність залучення державних коштів для реставрації Ратуші в місті Бучач, роботи для якої творив Пінзель.

Проректор львівської Національної Академії Мистецтв Роман Яків наголосив про велику роль творчості Пінзеля та про важливість системного підходу в промоції його творчості.

На презентації також виступила Перший секретар відділу культурної дипломатії Міністерства закордонних справ Руслана Лінник, яка розказала про неабияку важливість таких проектів, що на гідному рівні репрезентують Україну для світової спільноти.

На завершення презентації був продемонстрований документальний фільм «Таїна Пінзеля-від Бучача до Лувру», що створений до закриття виставки в Луврі.

Читати за темою: Українська громада Аргентини взяла участь у Фестивалі культур

Важливим завданням проекту є активізація мистецького середовища Львова, Тернополя та Івано-Франківська, заохочення молодих та вже добре відомих художників, скульпторів, керамістів, літературних, театральних та музичних діячів до створення мистецьких творів, перформансів, інтерпретацій, присвячених творчості І.Г.Пінзеля. Серед інших, свою творчість вже погодилися запрезентувати художники М.Демцю, Р.Грабар, О.Скоп, Т.Бенях, С.Міхновський, О.Жеребецька, В.Цісарик, О.Онуфрів, Л.Каліка, О.Крохмалюк, В.Одрехівський, П.Сипняк, У.Федько, В.Проданчук, Р.Йолич, П.Романчук, Т.Тарасенко, О.Андрущенко, В.Москалюк, М.Москалюк, П.Ярмолик, О.Білорбан, М.Радь, П.Крохмалюк,  Л.Панчишин та багато інших митців.

Мистецькі твори, виконані за мотивами творчості великого скульптора, стануть основою пересувної експозиції, що доповнюватиметься та буде демонструватися в Україні та найбільших містах Європи.

«Свято «Під Зорею Пінзеля» від тепер стане традиційним і буде подорожувати як в межах України, так і поза її межами гідно промотуючи українську культурну спадщину» – підсумував Тарас Демкура. GU

Поділитись

Коментарі закріті