Global Ukraine News

Святослав Кондратів: «Музика завжди живе в мені»

Святослав Кондратів — відомий український скрипаль, який працює в жанрі pop-violin. Сьогодні музиканта називають першою скрипкою України. Власне, він – один з небагатьох, хто намагається нести інструментальну музику в маси, поєднуючи у програмі своїх виступів класичні твори із власними композиціями.

Українському слухачеві Святослав відомий музичними відео, які знімає у різноманітних куточках планети на авторські композиції. Відео користуються великою популярністю в інтернеті і за лічені дні набирають сотні тисяч переглядів, вподобань, поширень та схвальних коментарів.

Напередодні виступу Святослава Кондратіва на відкритті V Форуму Global Ukrainians, редакція мала чудову нагоду поспілкуватись із відомим музикантом та розпитати про його творчий шлях, любов до музики та перший Всеукраїнський тур.

GU: Пане Святославе, Вас поправу називають першою скрипкою України. Як починався Ваш творчий шлях? Скрипка – це кохання з першого погляду?

Скрипка – це моя любов, моє життя, моя радість! Не уявляю свого життя без музики, без скрипки. Щоразу коли береш її в руки, перед тобою відкривається новий світ. Це – немов таїнство, до якого тобі дано доторкнутися і передати його людям.

А почалось все коли мені було 6 років. Я сам захотів грати на скрипці, хоча навіть не уявляв який це складний і непростий шлях. Попереду були довгі роки навчання: спочатку у Львівській музичній десятирічці, потім в Музичній академії. А далі роки практики в різних колективах, де грав в різних жанрах, шукав свою музику. І врешті знайшов.

GU: Ви – один з небагатьох у жанрі pop–violin. Чому саме цей напрям?

Це – достатньо новий, і дуже цікавий жанр. Адже в ньому можна поєднувати зовсім різні музичні напрямки. Наприклад, класику з джазом, популярну музику з фолком. Це подобається слухачам, і багато з них вперше відкривають для себе скрипку. Часто після концертів підходять і зізнаються, що отримали море прекрасних емоцій, і ніколи не думали, що скрипка може бути такою цікавою, оригінальною.

GU: Жанр pop–violin досить популярний за кордоном, як в Україні сприймають цей напрям?

Я знімаю багато відео, викладаю їх в соцмережі, і ці відео мають сотні тисяч переглядів і дуже багато схвальних відгуків. Я бачу, що українцям до вподоби така музика і це надихає мене на нові творчі звершення. Люди з різних міст, навіть країн хочуть приїхати на концерт, щоб послухати це «наживо», отримати неповторні емоції.

GU: Ви знімаєте унікальні відео на свої твори з різних куточків планети. Як народилась ідея? Чи плануєте зняти відео в Україні?

Я все життя багато подорожував з різними музичними проектами. Побував в багатьох країнах на різних континентах. А коли почав писати музику для скрипки, то захотів відзняти незвичайне відео. І тут згадав про свій досвід подорожей. І вирішив це поєднати – музику та подорожі. Спершу поїхав до Норвегії. Там на Прейкестолен відзняв свій перший кліп. Приїхали в Україну, показали людям. Всі були в захваті! Потім були зйомки в Сахарі, Венеції, Барселоні, на узбережжі Атлантики.

Саме зараз якраз відзняли перше відео в Україні. Теж дуже гарне, атмосферне. Скоро буде прем’єра на моїй офіційній сторінці у Фейсбук.

GU: Чи доводилося Вам грати на скрипці в екстремальних умовах?

Так, звичайно! Пам’ятаю на Прейкестолен був такий вітер, що виривав смичок з руки. А в Сахарі пісок з дюн не давав грати, засліплював очі. Під час зйомок на узбережжі Атлантики забрались далеко від основного пляжу. І не звернули увагу, що почався приплив. Ще трохи і відрізав би нам дорогу назад. Ледве встигли повернутись.

GU: Звідки черпаєте натхнення? Як народжуються нові композиції?

Музика завжди живе в мені. Я постійно щось наспівую, мугикаю, вистукую. Натхнення приходить зненацька. Можу прокинутись серед ночі і бігти записувати мелодію. Або в літаку, чи в поїзді дістаю диктофон і щось туди наспівую. Головне встигнути, бо натхнення зникає так само раптово, як і прийшло. Потім починається кропітка робота, коли з того, що вдалось записати розвиваєш цілу композицію. Тут в нагоді стає досвід, освіта, практика.

GU: Творчість яких музикантів Ви поважаєте? Яка музика грає у Вашому плей-листі?

Насамперед тих, хто здатний зачепити своєю творчістю, викликати хороші емоції. Коли після прослуховування ще довго залишаються в пам’яті враження від музики і артиста.

Музику слухаю різну, залежить від настрою. Є час для року, коли хочеться чогось енергійного і потужного. А є і для музики бароко.

GU: Восени стартує Ваше Всеукраїнське турне. Які цікавинки чекають на слухачів?

Це – мій перший гастрольний тур Україною, тож я готую всі свої найкращі композиції. Також будуть сюрпризи для глядачів.

А головне, я дуже хочу щоб всі хто прийдуть на мій концерт розділили зі мною мою любов до музики і до скрипки, і отримали нові яскраві враження та емоційне піднесення від нашої зустрічі! GU

Поділитись

Коментарі закріті