Global Ukraine News

Святослав Кондратів: «Музика завжди живе в мені»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Святослав Кондратів — відомий український скрипаль, який працює в жанрі pop-violin. Сьогодні музиканта називають першою скрипкою України. Власне, він – один з небагатьох, хто намагається нести інструментальну музику в маси, поєднуючи у програмі своїх виступів класичні твори із власними композиціями.

Українському слухачеві Святослав відомий музичними відео, які знімає у різноманітних куточках планети на авторські композиції. Відео користуються великою популярністю в інтернеті і за лічені дні набирають сотні тисяч переглядів, вподобань, поширень та схвальних коментарів.

Напередодні виступу Святослава Кондратіва на відкритті V Форуму Global Ukrainians, редакція мала чудову нагоду поспілкуватись із відомим музикантом та розпитати про його творчий шлях, любов до музики та перший Всеукраїнський тур.

GU: Пане Святославе, Вас поправу називають першою скрипкою України. Як починався Ваш творчий шлях? Скрипка – це кохання з першого погляду?

Скрипка – це моя любов, моє життя, моя радість! Не уявляю свого життя без музики, без скрипки. Щоразу коли береш її в руки, перед тобою відкривається новий світ. Це – немов таїнство, до якого тобі дано доторкнутися і передати його людям.

А почалось все коли мені було 6 років. Я сам захотів грати на скрипці, хоча навіть не уявляв який це складний і непростий шлях. Попереду були довгі роки навчання: спочатку у Львівській музичній десятирічці, потім в Музичній академії. А далі роки практики в різних колективах, де грав в різних жанрах, шукав свою музику. І врешті знайшов.

GU: Ви – один з небагатьох у жанрі pop–violin. Чому саме цей напрям?

Це – достатньо новий, і дуже цікавий жанр. Адже в ньому можна поєднувати зовсім різні музичні напрямки. Наприклад, класику з джазом, популярну музику з фолком. Це подобається слухачам, і багато з них вперше відкривають для себе скрипку. Часто після концертів підходять і зізнаються, що отримали море прекрасних емоцій, і ніколи не думали, що скрипка може бути такою цікавою, оригінальною.

GU: Жанр pop–violin досить популярний за кордоном, як в Україні сприймають цей напрям?

Я знімаю багато відео, викладаю їх в соцмережі, і ці відео мають сотні тисяч переглядів і дуже багато схвальних відгуків. Я бачу, що українцям до вподоби така музика і це надихає мене на нові творчі звершення. Люди з різних міст, навіть країн хочуть приїхати на концерт, щоб послухати це «наживо», отримати неповторні емоції.

GU: Ви знімаєте унікальні відео на свої твори з різних куточків планети. Як народилась ідея? Чи плануєте зняти відео в Україні?

Я все життя багато подорожував з різними музичними проектами. Побував в багатьох країнах на різних континентах. А коли почав писати музику для скрипки, то захотів відзняти незвичайне відео. І тут згадав про свій досвід подорожей. І вирішив це поєднати – музику та подорожі. Спершу поїхав до Норвегії. Там на Прейкестолен відзняв свій перший кліп. Приїхали в Україну, показали людям. Всі були в захваті! Потім були зйомки в Сахарі, Венеції, Барселоні, на узбережжі Атлантики.

Саме зараз якраз відзняли перше відео в Україні. Теж дуже гарне, атмосферне. Скоро буде прем’єра на моїй офіційній сторінці у Фейсбук.

GU: Чи доводилося Вам грати на скрипці в екстремальних умовах?

Так, звичайно! Пам’ятаю на Прейкестолен був такий вітер, що виривав смичок з руки. А в Сахарі пісок з дюн не давав грати, засліплював очі. Під час зйомок на узбережжі Атлантики забрались далеко від основного пляжу. І не звернули увагу, що почався приплив. Ще трохи і відрізав би нам дорогу назад. Ледве встигли повернутись.

GU: Звідки черпаєте натхнення? Як народжуються нові композиції?

Музика завжди живе в мені. Я постійно щось наспівую, мугикаю, вистукую. Натхнення приходить зненацька. Можу прокинутись серед ночі і бігти записувати мелодію. Або в літаку, чи в поїзді дістаю диктофон і щось туди наспівую. Головне встигнути, бо натхнення зникає так само раптово, як і прийшло. Потім починається кропітка робота, коли з того, що вдалось записати розвиваєш цілу композицію. Тут в нагоді стає досвід, освіта, практика.

GU: Творчість яких музикантів Ви поважаєте? Яка музика грає у Вашому плей-листі?

Насамперед тих, хто здатний зачепити своєю творчістю, викликати хороші емоції. Коли після прослуховування ще довго залишаються в пам’яті враження від музики і артиста.

Музику слухаю різну, залежить від настрою. Є час для року, коли хочеться чогось енергійного і потужного. А є і для музики бароко.

GU: Восени стартує Ваше Всеукраїнське турне. Які цікавинки чекають на слухачів?

Це – мій перший гастрольний тур Україною, тож я готую всі свої найкращі композиції. Також будуть сюрпризи для глядачів.

А головне, я дуже хочу щоб всі хто прийдуть на мій концерт розділили зі мною мою любов до музики і до скрипки, і отримали нові яскраві враження та емоційне піднесення від нашої зустрічі! GU

Share.

Comments are closed.