Global Ukraine News

IV Форум Global Ukrainians : Посол України у Франції Олег Шамшур відзначив «важливість єднання закордонних українців задля спільної реалізації значимих для України проектів»

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

7-8 квітня в Культурному центрі Посольства України у Франції відбувся IV Форум Global Ukrainians, який об’єднав українських експатів, діячів соціальної сфери та координаторів проектів народної дипломатії з різних країн, які просувають інтереси України у світі.

Мета ІV Форуму Global Ukrainians – ознайомлення зі стратегією розвитку народної дипломатії через мережу Global Ukrainians, розробка спільного плану дій на 2017-2018 рр, нарощування організаційного потенціалу у напрямку роботи зі ЗМІ, оптимізації фінансового та людського ресурсу організацій.

До учасників Форуму з вітальним словом звернувся Посол України у Франції Олег Шамшур. Він відзначив важливість єднання закордонних українців задля спільної реалізації значимих для України проектів у галузі культури, бізнесу і освіти, що нині є можливим і досяжним завдяки сучасним інформаційним технологіям.

Ініціатор мережі Global Ukrainians Віолета Москалу розповіла про можливості цієї платформи, яка була створена 2 роки тому як світова мережева організація активних українських експатів. На сьогодні платформа розвиває свій інформаційний портал та готує запуск бізнес-хабу, який дозволить активним та креативним українцям співпрацювати у напрямку просування українських брендів на глобальному рівні. Офіційна презентація платформи #MyGlobalUkrainians відбудеться під час Першого Форуму Діаспорного Бізнесу у ТПП України у другій половині травня 2017р.

В ході воркшопів учасники Форуму торкнулися важливих тем з точки зору розвитку організаційної спроможності своїх громадських ініціатив: Як оптимізувати роботу зі ЗМІ? Які стратегії та інструменти? Які стратегії фінансування для проектів “народної дипломатії”? Як оптимізувати спільну роботу в команді та у співпраці з партнерами?

По першій темі щодо роботи зі ЗМІ, Маргарита Каланча, українська активістка з Буковини, зробила презентацію результатів моніторингу французьких ЗМІ та поділилась порадами щодо стратегій та інструментів зі свого досвіду комунікації зі ЗМІ навколо проектів ГО “Обміни Лотарингія – Україна”.

Аналіз за допомогою моніторингового інструменту ОКО понад 250 статей опублікованих у найбільш відомих франкомовних ЗМІ (Le Monde, Le Figaro, France 24, l’Equipe, L’OBS, Paris Match, Journal de Montréal, RTN.ch, RTL. be, Sud Ouest.fr, Ouest France) за березень 2017р. фактуально показав, які найменш представлені теми у франкомовних ЗМІ, а саме культура та суспільство, українська економіка, наука та креативні індустрії. Наприклад, якщо Україна вважає себе країною ІТ-індустрії, але про це не пишуть європейські ЗМІ, то з точки зору розвитку бренду держави – потрібно підсилити стратегічні комунікації. Учасники Форуму та представники українського посольства у Франції домовились про спільну роботу задля підсилення цього напряму.

Друга сесія Форуму була присвячена темі фінансування проектів та ініціатив учасників мережі, які брейнштормили та ділились своїм досвідом щодо вирішення фінансово-адміністративних проблем своїх організацій.

Інша важлива тема, з точки зору оптимізації людських ресурсів задля успішності проектів – розбудова команди та співпраця з партнерами. Мова йшла про необхідність стратегічного планування та інструментів проектного менеджменту, розвитку довіри та мережевої платформи обміну досвідом. Було домовлено провести окрему зустріч активістів Global Ukrainians з керівництвом Репрезентативного комітету української громади Франції, найстаршої та найбільш впливової місцевої діаспорної організації, з метою об’єднання зусиль старшого і молодшого поколінь закордонних українців для більш ефективного просування української справи.

У роботі Форуму взяли участь представники паризьких українських об’єднань, делегати з регіонів Франції, а також з України та Німеччини.

Яскравим мистецьким доповненням до роботи Форуму стала презентація модного одягу від українського стиліста Галини Лебедєвої, яка нині працює у Франції, та українська традиційна музика від бандуриста Любомира Шевчука.

Закриття форуму відбулось в мистецькому просторі Espace Commines (престижне місце, в якому проходила виставка українських митців), де Ольга Босак організувала конференцію з Владикою Борисом Гудзяком у рамках проекту Society Salon XXI. Основний фокус дискусії був на розвитку гармонійних відносин, задля успішного втілення у реальність своїх ідей та проектів на благо суспільства. GU

Share.

Comments are closed.