Global Ukraine News

Українські стартапи отримали ваучери від Європейського банку реконструкції та розвитку

Шість українських стартапів отримали від Європейського банку реконструкції та розвитку «кліматичні інноваційні ваучери» (КІВ) на суму 160 000 євро в  рамках програми підтримки кліматичних інновацій, повідомляє AIN.UA.

Переможцями стали:

  • Ecoisme (Київ) – пристрій для моніторингу ефективності споживання електроенергії.
  • «Електрокарс» (Київ) – білінгова система для зарядних станцій електромобілів.
  • «Інженерні інновації» (Львів) – технологія виробництва модульних залізобетонних конструкцій.
  • Інститут екології та енергозбереження (Київ) – програмне забезпечення для роботи котлів, що працюють на біомасі.
  • «Укрцентр-Груп» (Hempire, Київ) – ізоляційний матеріал на основі технічних конопель.
  • «ВТС-Комплект» (Дніпро) – рекуператор з картону.

Ваучери можна використати наступним чином: компанія-переможець описує завдання, вибирає виконавця і надсилає заявку. У разі її схвалення компанія оплачує 30% суми підряднику, а решта 70% йому відшкодовує ЄБРР щодо виконання робіт.

Всього на першому етапі ЄБРР отримав заявки від більше 40 компаній з різних регіонів України. У рамках програми КІВ, загальний бюджет якої становить 1 млн євро, до кінця 2018 року планується підтримати близько 50 інноваційних проектів у сфері енергоефективності. Розмір гранту може становити від 20 000 до 50 000 євро в залежності від інноваційності, складності та потенційних переваг проекту.

Кліматичні Інноваційні Ваучери – це проект Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), який фінансує EU Neighbourhood Investment Facility. Проект фокусується на підтримці українських розробників дружніх до клімату технологій, підсилюючи їхні можливості до створення та реалізації інноваційних рішень в Україні та поза її межами.

Поділитись

Коментарі закріті