Global Ukraine News

Резолюція ІIІ Форуму Global Ukrainians

15-16 липня 2016 року в Києві відбувся ІІІ Форум Global Ukrainians, який відвідало близько 250 осіб. Організатори Форуму – мережа молодих високоосвічених українських лідерів-експатів, які мають міжнародний досвід та глобальне мислення. Форум Global Ukrainians створює комунікаційну платформу для українців із США, Канади, Ізраїлю, Австралії, Японії, країн ЄС, Азії, Африки та арабського світу. Ціллю Форуму був пошук синергії державних та громадських організацій та шляхів оптимізації інструментів просування інтересів України у світі.

Ключові рішення дводенної роботи Форуму:

  1. В Україні з’явився новий суб’єкт зовнішньополітичної діяльності, глобальна платформа українських лідерів-експатів Global Ukrainians, яка стає каталізатором успішної синергії громадських та державних ініціатив задля модернізації іміджу країни. Ця мережа активно діє в сферах інформації, бізнесу та культури, має успішні реалізовані проекти. Цей ресурс надзвичайно важливий, його не можна ігнорувати. Задля кращого просування інтересів України в світі також важливою є синергія зусиль державних та громадських ініціатив. Платформа Global Ukrainians бере на себе ініціативу стати синерджайзером.
  2. Мережа Global Ukrainians розробила концепцію стратегії розвитку народної дипломатії через системну співпрацю з українськими лідерами-експатами. Є готові моделі для роботи задля більш системної та комплексної співпраці з українськими громадами світу у напрямах культурної та бізнес дипломатії.
  3. Буде створена ініціативна група для розробки сайту з метою моніторингу діяльності МЗС в різних країнах задля виокремлення найкращих практик та алгоритмів роботи.
  4. Необхідно розробити нову концепцію співпраці МЗС з українцями за кордоном (громадяни України) та опрацювати пропозиції змін до законодавства у частині роботи громадських рад при посольствах і консульствах.
  5. Необхідно запровадити якісну соціологію щодо українців за кордоном.
  6. Необхідно налагодити механізми проходження практики в МЗС та у дипустановах, на основі прозорих конкурсів.
  7. Мережа Global Ukrainians – це глобальнa горизонтальна структура, яка може допомогти державі і тим, хто хоче здійснювати реформи, через ініціативність та здатність то самоорганізації. Дана резолюція буде надана профільним міністерствам і відомствам разом з стратегією розвитку народної дипломатії, яку розробили учасники мережі.

Мережa Global Ukrainians запрошує представників усіх державних інституцій та експертів громадського сектору долучитись до публічного обговорення даної стратегії, надаючи свої доповнення та рекомендації до 24-го січня 2017 року ([email protected]). Круглий стіл щодо обговорення стратегії подальшої спільної діяльності громадських та державних інституцій буде проведений 26 січня 2017 року, спільно з Національним Інститутом Стратегічних Досліджень.

Резолюція була прийнята 16 липня 2016 року, одноголосно усіма учасниками ІIІ Форуму Global Ukrainians.

Поділитись

Коментарі закріті