Global Ukraine News

Іноземні ЗМІ про Україну: «Україна має талант», марш «праворадикалів» та сонний Ердоган

Автор: Марта Олійник-Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, Global Ukraine News проаналізував, які ж англомовні статті про Україну у період з 09.10 – 14.10.2017 набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися зовнішньої політики України, Голодомору та нових політичних облич.

Чому Україна має талант?

«Україна має талант: підприємець-ресторатор став політиком, який ламає стару систему», пише Atlantic Council з резонансом 569 пунктів. Стаття присвячена Сергію Гусовському, депутату Київради, голові фракції партії «Об’єднання «Самопоміч» у Київській міській раді, підприємцю-ресторатору. Гусовський тихо і «систематично порушує стару систему України в Київській міській раді», вільно володіє англійською та італійською мовами, хоч ніколи не жив за кордоном, та є «одним із найулюбленіших бізнесменів міста», пише авторка Мелінда Герінґ. У статті подається прогулянка депутата по вечірньому Києву, під час якої він тисне руки перехожим киянам та тепло з ними спілкується.

Читайте за темою: Образ України в південнокорейських ЗМІ в вересні 2017 року

Видання, знаючи болючість теми достатків чиновників України, додає, що Гусовський проживає в скромній київській квартирі та володіє єдиним позашляховиком, а тому «навряд чи кваліфікується як олігарх».

Як світові ЗМІ обманювали про Голодомор

Тема Голодомору вдруге за два тижні піднімається в закордонній пресі. Цього разу це – стаття Енн Епплбаум «Як Сталін приховував Голодомор в Україні від світу», яка на The Atlantic набрала 1668 пунктів резонансу та була найбільш «популярною» публікацією про Україну за тиждень.

Стаття присвячена міжнародній пресі, яка публікувала інформацію про голод в 30-х рр. ХХ ст.. Зокрема, діяльності журналістів Уолтера Дюранті (був кореспондентом «Нью-Йорк Таймз» у Москві з 1922 по 1936 рр), який симпатизував політиці Сталіна та заперечував факт масового вбивства українців в 1930-х роках, та Гарета Джонса, який, попри сувору заборону іноземним журналістам відвідувати територію України, де був голод, здійснив поїздку по селах Харківської області та висвітлював реальну ситуацію.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: трагедія в Калинівці та злочини сталінізму

Міжнародна політика: зброя, «праворадикали» та сонний Ердоган

«Пакистан та Україна докладають зусиль для зміцнення оборонних зв’язків» пише quwa.org з резонансом 539 пунктів. Стаття розповідає про візит Міністра оборони Пакистану (РАМ) Рана Танвер Х’юсейн до Києва, та участь делегації у щорічній виставці оборонної промисловості України. Зазначається, що Пакистан – це основний ринок української оборонної промисловості, а у 2016 році було підписано пакистано-український меморандум про впровадження різних програм утримання та модернізації танків у Пакистані.

Російській пропаганді не давали спокою дві теми: марш на честь УПА в Києві («тисячний мітинг українських праворадикалів») та зустріч Ердогана і Порошенка. При чому в останній новині російські ЗМІ хвилював не перебіг візиту, а радше сонливість турецького посадовця під час прес-конференції з Президентом України.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: авіапровал, втручання у вибори 2.0. та членство в НАТО

Такими були найбільш резонансні матеріали про Україну в іноземних ЗМІ. Варто зазначити, що середній рівень резонансу був досить низьким: від 500 до 700 пунктів, окрім статті щодо Голодомору. Негативним моментом є і потрапляння до вибірки двох статей російської пропаганди. На противагу цьому, підняття вже вдруге за місяць теми Голодомору в іноземних ЗМІ в позитивному для України світлі є, безумовно, гарною тенденцією. GU

Поділитись

Коментарі закріті