Global Ukraine News

Прес-реліз

В Україні з’явився новий суб’єкт зовнішньополітичної діяльності – глобальна платформа українських лідерів-експатів Global Ukrainians, яка стає каталізатором синергії громадських та державних ініціатив задля модернізації іміджу країни.

Під час ІІІ Форуму Global Ukrainians, який пройшов 15-16 липня у МІМ-Бізнес Школі у Києві, ініціаторка та співзасновниця Форуму Віолета Москалу пояснила мотивацію учасників мережі наступним чином: “Ми не можемо зрадити тій надії, яку дала Революція Гідності, Україна має стати успішною країною щасливих людей. Реформи робляться не тільки в парламенті або в уряді, але також через створення нових інституцій та запуск необхідних спільних глобальних проектів, як ті, які започаткувала наша мережа за перший рік своєї діяльності. Наші Global Ukrainians вміють ставити суспільний інтерес вище особистого, саме тому вони інвестують свій час, енeргію та особисті ресурси у створення потужньої мережі задля просування інтерeсів України у світі.”

Оксана Розумна, Національний інститут стратегічних досліджень, зазначила: “Global Ukrainians – це більш інклюзивне поняття, ніж діаспора (відбувається прощання з терміном «діаспора» зараз), адже воно засвідчує інтерес i бажання бути включеними та брати участь в розробці стратегії державного розвитку.”

ІІІ Форум Global Ukrainians зібрав близько 250 учасників, які стали свідками презентації інформаційної платформи Global Ukraine News, створеної в грудні 2015 року, на основі співпраці з українцями з різних країн світу. Під час Форуму було також оголошено про запуск пілотного проекту Global Ukraine Business Hub, що спрямований на просування українських брендів на глобальних ринках.

За перший день Форуму були обговорені можливості глобальних українців у просуванні інтересів України у світі. Зокрема, Наталія Микольська, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України,  наголосилa, що “50% успіху закордонних заходів це робота діаспори”.

Окрім того, Роман Ващук (Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні) та Сільвен Ріголе (директор Французького Інституту, Посольство Франції) порадили Україні ставити наголос на власне майбутнє, активувати та залучати усі мережі та створювати глобальний світ. Сільвен Ріголе позначив глобальний світ, як світ, де не потрібні кордони. Global Ukrainians можуть створити його завдяки поширенню інформації, яку потребують іноземці.

Пані Олена Бекреньова, Директор Фонду Богдана Гаврилишина, наголосила на можливості роботи з експатами задля розвитку людського капіталу України.

Другий день Форуму мав чотири панелі, присвячені пошукам джерел і векторів синергії громадських та державних ініціатив.

Геннадій Максак, Голова Правління Ради зовнішньої політики “Українська призма” (мережевий аналітичний центр у сфері зовнішньої політики та міжнародної безпеки), окреслив можливі форми співпраці державних інституцій з мережею Global Ukrainians: участь в розробці стратегій та програмних документів, створення планів дій та моніторинг виконання стратегічних документів, можливість долучитися до розробки концепції популяризації України в світі, комплексний підхід до моніторингу та відстеження інформації (аналітика) і напрацювання контрзаходів, тощо.

Ольга Жук визначила пріоритети МЗС у напрямку культурної дипломатії на наступний рік, серед яких створення культурного порталу з необхідними інструментами, які допоможуть промоції культури, календар подій за кордоном, певний ярмарок проектів та інструменти для пошуку партнерів.

Ірина Вікирчак, керівник українського Бюро програми ЄС “Креативна Європа”: “Global Ukrainians можуть надавати інформаційну підтримку, поширюючи інформацію про заходи, для пошуку партнерських організацій та культурних інституцій. Тобто Global Ukrainians, перш за все, можуть допомогти учасникам культурного поля. У сфері культури Україна вже в ЄС, бо вона в цій програмі, і цим шансом треба користуватися.”

Олександра Саєнко, представник Форуму Global Ukrainians в Австрії, поставила фокус на тому, що «замовлення» на культурну дипломатію має йти від нації, від народу, потрібно досягти суспільної згоди, який саме образ України має отримати світ.

Головні акценти дебатів ставилися на роль Global Ukrainians у глобальному просуванні сучасного українського мистецтва. Під час Форуму було також оголошено про відкриття проекту Business Hub та обговорено можливості мережі стати новою креативною силою української бізнес-дипломатії.

На прикладі власної співпраці з мережею Global Ukrainians, бізнесмен Олексій Золотарьов (українські годинники Kleynod) пояснив, що Global Ukraine Business Hub – велика можливість допомогти експортерам зрозуміти перспективи експорту в ту чи іншу країну.

Любомир Остапів, фінансовий партнер п’яти українських технологічних компаній, розказав про потенціал співпраці з експатами для експорту українських послуг в різних сферах діяльності.

Завершувала ІІІ Форум Global Ukrainians дискусія щодо необхідних кроків оптимізації роботи МЗС через більш активну співпрацю з громадскістю.

Катерина Крук, громадська активістка і політолог, сказала: “Найбільша проблема співпраці з посольствами у швидкості реакції. Дуже часто медіа не подають вчасно важливих подій. Роль глобальних українців у можливості поширювати цю інформацію швидше локально. Глобальні українці виконують роль інформаторів про Україну. Глобальні українці можуть собі дозволити значно більше, ніж офіційні представники !”

Наталя Панченко та Олексій Москаленко оголосили про необхіднiсть створення онлайн порталу моніторингу роботи МЗС.

Олена Деревянко, віце-президент групи DCH Олександра Ярославського (генеральний партнер ІІІ Форуму Global Ukrainians), підкреслила, що мережа Global Ukrainians – це горизонтальна структура, яка може допомогти державі і тим, хто хоче здійснювати реформи, через ініціативність та здатність до самоорганізації.

Віолета Москалу підсумувала дводенний ІІІ Форум Global Ukrainians наголошуючи що “за перший рік свого існування мережа Global Ukrainians стала суб’єктом у напрямі просування інтересів України у світі, цей ресурс надзвичайно важливий, його не можна ігнорувати. Мережа пропонує уряду та профільним міністерствам готові моделі для роботи, готові пропозиції, були робочі групи, є драфт стратегії народної дипломатії, який пропонується на публічне обговорення. Наша мета прийняти у вересні спільну концепцію розвитку народної дипломатіі через мережу Global Ukrainians та узгодити спільний план заходів задля зміцнення синергіі державних та громадських ініціатив”.

За результатами роботиІІІ Форуму Global Ukrainians була прийнята резолюція, яка буде надана уряду та профільним міністерствам разом зі стратегією розвитку народної дипломатії яку розробили учасники мережі. Вони запрошують представників усіх державних інституцій та експертів громадського сектору долучитись до публічного обговорення даної стратегії, надаючи свої доповнення та рекомендації до 10-го вересня 2016 року ([email protected]).

Організатори вдячні за підтримку та допомогу партнерам ІІІ Форуму Global Ukrainians :

DCH

Бізнес-школа МІМ-KYIV

Фонд Богдана Гаврилишина

Skrypin.ua

Life-КОД

#BABYLON`13

KyivPost

BOOKINBAG

PR-Service

VoxUkraine

Kmbs

KSE

Інститут Кеннана в Україні

Аристократи

Європейська бізнес-асоціація

Громадське радіо

5 канал

CEO club

ЛІГА.net

УКМЦ

Ukrainian Prism

Агенція іміджу України

БИЗНЕС

PGI

CMD

Kyiv International Economac Forum

UVCA

Borsch Ventures

divan.tv

chummy

ОБОЗРЕВАТЕЛЬ

RAZOM for Ukraine

Nova Ukraine

Довженко книги.кава.кіно

ФОЛІО

Відео ІІІ Форуму Global Ukrainians

Інфографіка про проекти Global Ukrainians за посиланням.

Інфографіка про запуск Бізнес Хабу за посиланням.

Інфографіка про найактивніші закордонні осередки Global Ukrainians за посиланням.

Більше про мережу Global Ukrainians можна дізнатися на сайті та сторінці у Facebook.

Архів відео-трансляції першого дня Форуму тут .

Архів відео-трансляції другого дня Форуму тут .

 

Поділитись

Коментарі закріті