Global Ukraine News

Іноземні ЗМІ про Україну: пам’ятник Петлюрі, «повалення легітимного» та «смертоносні українські ГО»

Моніторинговий проект «ОКО» щоденно відслідковує статті в закордонних інтернет-виданнях, в яких йде мова про Україну. Окрім посилання на статтю, проект фіксує і рівень суспільного резонансу, який вираховується програмою на основі «вподобайок», репостів та коментарів у соціальних мережах.

Користуючись цим інструментом, пропонуємо Вам вибірку англомовних статей про Україну, які у період з 16.10 – 22.10.2017 набрали найбільше розголосу. Одразу зазначимо, що серед статей на схожу тематику ми вибирали лише одну, яка була найбільш «популярною» в мережі.

Основні інформаційні приводи для публікацій стосувалися харківської трагедії, Революції Гідності та пам’ятника Петлюрі.

Смертоносні ГО, які скинули «легітимного президента»

«Фінансист Омідіар допоміг скинути українського президента у 2014 році» пише The Manila Times з резонансом 13220 пунктів, що є найбільшим показником за тиждень.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: авіапровал, втручання у вибори 2.0. та членство в НАТО

У матеріалі йдеться про те, що мережа Омідіара (американський приватний некомерційний венчурний інвестиційний фонд, що спеціалізується на інвестиціях під час будь-яких етапів розвитку організації в стартапах у сфері соціального підприємництва практично у всіх галузях промисловості – ред.) фінансувала частину громадських організацій в Україні, які брали участь в Революції Гідності. Зокрема, особлива увага приділена «Громадському ТВ», яку автори статті характеризують як «смертоносну недержавну організацію».

Взагалі, матеріал дивує великою кількістю проросійських кліше, як-от: «насильницькі протести проти проросійського президента Віктора Януковича у лютому 2014 року»,  «Янукович прагнув відновити тісні зв’язки з Росією, що дійсно є братською країною, з точки зору етнічності, економічної та політичної історії», «громадські організації, що фінансуються США, були пропагандистськими машинами, які демонізували Януковича».

Пам’ятник Симону Петлюрі та харківська трагедія

«Україна презентувала скульптуру, яка вшановує націоналістичного лідера, за режиму якого загинуло до 50000 євреїв» пише www.haaretz.com з резонансом 1481 пункт. Матеріал стосується встановлення статуї Симона Петлюри у Вінниці. Автори зазначають, за режиму Петлюри мали місце масштабні єврейські погроми, у яких загинуло від 35000 до 50000 євреїв.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: суперечка в Twitter, Путін-об’єднавець та Нідерланди

«Двадцятилітня дівчина-мажорка виїхала на червоне світло, збивши 6 пішоходів», пише The Daily Mail з резонансом 7131 пункт. Матеріал стосується трагедії в Харкові. Видання подає деякі деталі з життя Зайцевої, зокрема про її сім’ю та колишні правопорушення.

На цю ж тематику The Daily Mail писали ще двічі з резонансом 1626  та 923 пункти, ще один матеріал вийшов на сторінках The Sun.

Відгомін Голодомору в сучасності

New York Times третій тиждень поспіль інформує про українську трагедію Голодомору. Матеріал під назвою «Сталінські злочини в Україні, що й сьогодні викликають загрозу» є, по суті, переказом книг дослідниці Енн Епплбаум на цю ж тематику. Видання наводить цифри жертв Голодомору, подає перебіг та корелює минулі події до сучасності, зазначаючи, що і зараз найбільший страх Росії – втратити територію, над якою вона так довго панувала.

Такими були найбільш резонансні матеріали про Україну за вказаний період. Варто зазначити, що вибірку навряд чи можна характеризувати як таку, яка сприяє становленню позитивного іміджу України. Особливо критичним моментом є висока резонансність матеріалу про Віктора Януковича, який є неправдивим перекручуванням фактів стосовно Революції Гідності. GU

 

Поділитись

Коментарі закріті